Zwycięstwo koszykarek Lidera na XI Memoriale Aleksandry Piotrowskiej w Gorzowie Wlkp.

Bardzo udanie rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu koszykarki Lidera Swarzędz. W dniach 13-14 września udały się do Gorzowa Wielkopolskiego na turniej organizowany przez AZS PWSZ Gorzów. W turnieju udział wzięły same pierwszoligowe zespoły: GTK VBW Gdynia, AZS Poznań oraz gospodynie. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z zespołem z Gdyni prowadzonym przez Katarzynę Dydek. Po emocjonującym spotkaniu zwyciężyliśmy 54:40 a punkty zdobywały: Grześczyk 12, Drzewińska 12, Pietraszek 11, Iwanowicz 6, Urbaniak 5, Rutkowska, Lewińska, Babij i Gurzęda po 2, Dedio i Kucharska. Drugi mecz tego samego dnia rozegraliśmy z gospodyniami AZS PWSZ, które pokonaliśmy 52:39: Drzewińska 14, Pietraszek 12, Urbaniak 7, Gurzęda 6, Rutkowska 6, Grześczyk 5, Dedio 2, Kucharska, Lewińska i Babij. W ostatnim meczu w niedzielny poranek spotkaliśmy się z AZSem Poznań. Również po zaciętym meczu zwyciężyliśmy 52:40, ale niestety spotkanie zakończyło się przedwcześnie gdyż nasza podstawowa środkowa Dominika Urbaniak została odwieziona karetką do szpitala z poważnym rozcięciem głowy. Po tym zdarzeniu trenerzy obu ekip zgodzili się na zakończenie spotkania, w którym zupełnie nie radzili sobie arbitrzy. Punkty w tym meczu zdobywały: Pietraszek 16, Urbaniak 14, Lewińska 9, Drzewińska 4, Babij 3, Rutkowska 2, Dedio 1, Gurzęda 1, Iwanowicz i Kucharska. Lider Swarzędz z kompletem 3 zwycięstw został triumfatorem XI memoriału Aleksandry Piotrowskiej. Nasz zespół nie był na zakończeniu turnieju, gdyż w tym czasie odbieraliśmy ze szpitala Dominikę, której uraz na szczęście nie okazał się tak groźny jak to początkowo wyglądało. Trener Anna Talarczyk podsumowując występ na turnieju była bardzo zadowolona z obrony i ogólnej postawy naszego zespołu w tym momencie przygotowań. Turniej pokazał elementy nad którymi musimy popracować: skuteczność oraz płynność gry w ataku. W najbliższy weekend udajemy się do Ostrowa Wlkp. na bardzo silnie obsadzony turniej, w którym zmierzymy się z MKS MOS Konin oraz MKK Siedlce grające w Ekstraklasie oraz gospodyniami Ostrovią Ostrów.

2014-09-14