Cenny sprawdzian na turnieju w Ostrowie

W miniony weekend koszykarki Lidera Swarzędz wzięły udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Ostrowie Wlkp. Oprócz gospodyń Ostrovii Ostrów udział wzięły dwa zespoły z Ekstraklasy Kobiet: Basket Konin oraz MKK Siedlce. W pi±tek rozegrali¶my pierwszy mecz z gospodarzem turnieju i po dobrym spotkaniu ulegli¶my nieznacznie 64:69. Nie szukamy usprawiedliwień, ale mecz rozgrywali¶my póĽnym wieczorem po dniu pracy, więc dziewczyny miały prawo czuć się zmęczone dodatkowo Ostrovia będzie jednym z faworytów I Ligi. Punkty w tym meczu zdobywały: Szarzyńska 22, Drzewińska 9, Urbaniak 9, Pietraszek 8, Lewińska 6, Grze¶czyk 4, Rutkowska 4, Gurzęda 2, Dedio i Iwanowicz. W sobotę rozegrali¶my mecz z Basketem Konin. Ulegli¶my po walce 61:78, ale przez pierwsze osiemna¶cie minut grali¶my z Koninem jak równy z równym. Katem naszego zespołu została Amerykanka Aaryn Ellenberg, która zdobyła 24 punkty na niesamowitej skuteczno¶ci rzutów. Z naszej strony punktowały: Urbaniak 18, Gurzęda 14, Drzewińska 7, Szarzyń¶ka 6, Rutkowska 4, Lewińska 3, Pietraszek 3, Grze¶czyk 2, Babij 2, Dedio 2 oraz Iwanowicz. Ostatniego dnia rozegrali¶my mecz z MKK Siedlce, który również w tym sezonie będzie grał w Ekstraklasie Kobiet. W barwach zespołu z Siedlec grały 3 Amerykanki oraz 3 Ukrainki. Przegrali¶my do¶ć wysoko 93:62, ale trzeba dodać że po pierwszej kwarcie wynik brzmiał po 20, a do przerwy tylko 45:35. Zabrakło nam niestety sił, a dodatkowo grali¶my osłabieni brakiem Oli Drzewińskiej, która narzekała na drobny uraz i nie chcieli¶my ryzykować jego pogłębienia. W zespole z Siedlec Ukrainka Zarytska zdobyła 24 punkty, a Amerykanki występuj±ce w lidze WNBA Brooks i Jaesche zdobyły po 17 punktów. W naszym zespole najwięcej punktów zdobyła Szarzyńska 17 poza tym Pietraszek i Babij po 8, Urbaniak i Dedio po 7, Gurzęda 4, Rutkowska i Iwanowicz po 2, Grze¶czyk. Turniej był bardzo cennym sprawdzianem przed startem ligi, który już za 2 tygodnie 4 paĽdziernika. Mieli¶my okazję sprawdzić się z trzema silniejszymi zespołami, zobaczyli¶my jaka różnica jest między I lig±, w której mog± grać tylko Polki, a Ekstraklas± gdzie wiod±ce role graj± Amerykanki. Trener Anna Talarczyk była bardzo zadowolona z każdej z gier. Zobaczyli¶my nad czym musimy popracować, ale widać również postęp w naszej grze w ataku.

2014-09-21