Przełamanie koszykarek Lidera

Przełamanie koszykarek W niedzielne popołudnie koszykarki Lidera Swarzędz rozpoczęły 2 etap rozgrywek I Ligi Koszykówki. Po pierwszym etapie zespoły z miejsc VI-X z grup A i B stworzyły grupę D z zaliczeniem rozegranych meczów, która ma wyłonić dwa zespoły opuszczające szeregi pierwszej ligi. Po zaliczeniu 8 rozegranych spotkań przystępowaliśmy do rozgrywek z bilansem 3 zwycięstw i 5 porażek. Naszym pierwszym przeciwnikiem był zespół KKS Olsztyn. Nasze koszykarki przystępowały do tego meczu bardzo zmobilizowane, wiedząc że liczy się każdy mecz i każde zwycięstwo. Mecz rozpoczęliśmy piątką: Dedio, Gurzęda, Szarzyńska, Lewińska oraz Grześczyk. W pierwszej kwarcie graliśmy dobrze w ataku, ale bardzo niefrasobliwie w obronie i po 10 minutach prowadziliśmy tylko 20:18. Druga kwarta nie zmieniła obrazu gry, to co zyskiwaliśmy w ataku po celnych rzutach Szarzyńskiej i Gurzędy traciliśmy po swoich błędach w obronie. Do przerwy Iwona Szarzyńska zdobyła aż 17 pkt. ciągnąć naszą grę. Po drugiej kwarcie prowadziliśmy 43:42 i druga połowa zwiastowała wielkie emocje, licznie zgromadzonej publiczności. Początek trzeciej kwarty był obiecujący, udało nam się odskoczyć na kilka punktów. Prowadziliśmy już 63:55, ale ostatnie dwie minuty to 7 punktów zdobytych przez zespół z Olsztyna, który zniwelował naszą przewagę do jednego punktu. W zespole z Olsztyna wyróżniła się Alicja Minczewska, która zdobyła 25 punktów 5 razy trafiając za 3 punkty, oraz Ksenia Zajączkowska 18 punktów. W całym meczu zmieniało się kilkukrotnie i aż 10 razy na tablicy widniał remis. Początek 4 kwarty to wielkie emocje i nerwy po celnym rzucie Minczewskiej KKS objął 2 punktowe prowadzenie 67:65. Po dwóch celnych trójka Iwony Szarzyńskiej i Magdy Dedio udało nam się odzyskać prowadzenie i powiększyć je do 6 punktów. Od stanu 78:71 trener zespołu gości Tomasz Sztąberski nakazał faulowanie naszych zawodniczek, ale my pewnie trafiliśmy 8 na 8 wolnych (Dedio 4, Pietaszek 2 i Szarzyńska 2). Szaleńczy pościg olsztynianek na nic się zdał i ostatecznie po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyliśmy 86:81. Trener Anna Talarczyk pochwaliła swoje zawodniczki za walkę i zaangażowanie, podkreślała że liczy na odwrócenie złej passy i ostrą walkę o utrzymanie w I lidze. Najelpsza tego dnia była Iwona Szarzyńska 29 punktów w tym 5 trójek (5as), natomiast Katarzyna Grześczyk zanotowała double-double 15 punktów i 14 zbiórek. Poza tym punkty zdobywały: Pietraszek 14 (2x3), Gurzęda 11 (1x3), Lewińska 8, Dedio 7 (6as), Babij 2, Rutkowska, Iwanowicz, Kucharska. Pierwszy raz w naszym składzie pojawiła się pozyskana z AZSu Poznań Justyna Tudryn, która wzmocni nas zespół w 2 etapie rozgrywek.

Najbliższy mecz rozegramy wyjątkowo we wtorek 27 stycznia o 20:00 na hali SCSiR przy ul. św. Marcin 1 z Polonią Warszawa. Niecodzienny termin meczu jest na prośbę zespołu z Warszawy, który w weekend gra rozgrywki U22 PZKosz. Zapraszamy wszystkich kibiców. Przyjdź i pomóż nam zwyciężyć.

2015-01-18