Rewanż z Płockiem

Już jutro o 18:00 nasze koszykarki podejm± w meczu rewanżowym zespół Mon-Pol Płock, z którym przegrały w pierwszym spotkaniu 43:62. Jest to nasza najdotkliwsza porażka w II etapie rozgrywek. Obecnie MON-POL jest drugi w ligowej tabeli z 23 punktami zdobytymi w 14 spotkania. Nasze Liderki również maj± 23 punkty ale zdobyte w 15 spotkania co pozwala nam zajmować 4 miejsce. Nasze koszykarki dotychczas rozegrały 7 spotkań w grupie D I Ligi Koszykówki Kobiet i zanotowały bardzo korzystny bilans 5-2.

Niestety w Płocku nie mieli¶my zbyt dużo do powiedzenia. Do przerwy przegrywali¶my tylko 3 punktami 25:28, ale niestety druga połowa to była dominacja zespołu z Płocka. Nie mogli¶my sobie poradzić z zatrzymaniem Karoliny Sikorskiej, która rozegrała najlepszy mecz w sezonie notuj±c 24 punkty i 19 zbiórek. W tym meczu po kontuzji do zespołu Mon-Pol wróciła Sylwia Janas, która była drugim strzelcem z 16-stoma punktami. My niestety zagrali¶my na katastrofalnej skuteczno¶ci z gry tylko 27% i to oraz przegrana walka na tablicach były głównymi powodami naszej porażki. Liczymy, że na naszej hali skuteczno¶ć będzie dużo wyższa.

Zwycięstwo w tym meczu powinno zapewnić nam utrzymanie w I Lidze, a taki jest nasz cel. W przypadku ewentualnej porażki będziemy musieli patrzeć na inne rozstrzygnięcia w 8 kolejce rozgrywek. Tabela ligowa w tym roku jest bardzo spłaszczona, absolutnym liderem jest Ostrovia Ostrów Wlkp. z kompletem zwycięstw, natomiast ŁKS ŁódĽ spadł do II ligi bez zwycięstwa w dotychczasowych meczach. Resztę zespołów dziel± tylko 4 punkty, ale niektóre zespoły maj± do rozegrania zaległe spotkania.

2015-03-06