Zwycięstwo na zakończenie

Mnóstwo emocji i atrakcji zafundowały koszykarki UKS Lider Swarzędz na zakończenie sezonu I Ligi Koszykówki Kobiet. W sobotni wieczór na hali SCSiR podejmowały zespół AZS UMCS II Lublin. Oba zespoły były już pewne utrzymania, ale wynik tego spotkania znacząco wpływał na układ tabeli. Swarzędzanki w przypadku zwycięstwa mogły zająć nawet trzecie miejsce, natomiast porażka spychała je aż na miejsce szóste. Przed spotkaniem Liderki wręczyły podziękowania sponsorom oraz firmom wspomagającym Lidera Swarzędz w rozgrywkach I ligi. Podziękowania otrzymali Burmistrz Marian Szkudlarek, właściciel firmy Tulplast Ireneusz Socha, Anna i Robert Machura z klubu Red-Fitness oraz Stanisław Witecki właściciel drukarni Swarzędzkiej. Obydwa zespoły zostały wprowadzone przez najmłodsze adeptki koszykówki, Liderki z roczników ki 2005/06. Tradycją klubu jest wręczanie pamiątkowych statuetek dla zawodniczek za zdobycie 100, 500 itd. punktów. W tym sezonie uhonorowano aż 8 zawodniczek. Ola Kucharska została pierwszą zawodniczką w historii Lidera, która zdobyła 1000 punktów. Również Katarzyna Grześczyk oraz Ola Pietraszek otrzymały statuetki za zdobycie 1000 punktów, Magda Dedio i Iwona Szarzyńska za 500, a Emilia Rutkowska, Ola Drzewińska i Ania Gurzęda za 100.

Liderki rozpoczęły spotkanie w składzie: Dedio, Pietraszek, Gurzęda, Lewińska i Rutkowska. Początek to bardzo nerwowa gra obydwu zespołów, którą szybciej ogarnęły lublinianki. Po 10 minutach prowadziły 18:11, z czego 10 punktów zdobyła Katarzyna Trzeciak. Dla Lidera 7 punktów z 11 rzuciła Ola Pietraszek. Drugą kwartę swarzędzanki rozpoczęły od runu 7-0 czym doprowadziły do remisu po 18. Od tego momentu trwała wyrównana gra kosz za kosz. Po 6 punktów w kwarcie zdobyły Ania Gurzęda i Paulina Lewińska. Do przerwy Lider prowadził 37:34, a licznie zebrana publiczność spodziewała się kolejnych wielkich emocji w drugiej połowie. W przerwie klub przygotował konkursy dla publiczności, najpierw ?rzut z połówki za dwie stówki? dla kibiców. Za celny rzut z połowy przewidziana była nagroda w wysokości 200 PLN. Potem odbył się konkurs celności dla dzieci. Dla wszystkich Lider przygotował klubowe upominki.

Trzecią kwartę dużo lepiej zaczęły lublinianki, które szybko zdobyły 8 punktów i objęły prowadzenie 42:37. Sygnał do przebudzenia dała Emilia Rutkowska, która trafiła za 3 punkty. Na serial punktowy Lublina, Liderki odpowiedziały zdobywając 11 punktów z rzędu i odzyskując prowadzenie 48:42. Trenerka zespołu gości musiała szybko wziąć przerwę na żądanie. Mecz znowu się wyrównał, ale dwie trójki Oli Pietraszek pozwoliły swarzędzankom prowadzić po 30 minutach 58:50. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana, od piątej minuty obydwa zespoły na 3 minuty ogarnęła niemoc strzelecka, a na tablicy widniał wynik 64:58. Na minutę do końca lublinianki zbliżyły się na 2 punkty 65:63, ale była to ostatnia zdobycz punktowa AZS UMCS, a Liderki powiększyły przewagę rzutami wolnymi. Ostatecznie Lider wygrał 71:63 po naprawdę dobrym i emocjonującym spotkaniu. Trener Ania Talarczyk była zadowolona z konsekwentnej gry swoich podopiecznych, które zachowały więcej zimnej krwi. Po spotkaniu zawodniczki wraz z kibicami stanęły do pamiątkowego zdjęcia na zakończenie sezonu. Punkty w tym spotkaniu zdobywały: Pietraszek 18 (4x3, 6zb, 4as), Rutkowska 13 (2x3), Gurzęda 10 (5zb), Lewińska 7 (7zb), Grześczyk 7 (6zb, 4as), Dedio 6 (6zb, 6as), Babij 6, Szarzyńska 4, Iwanowicz, Kucharska, Tudryn.

Fotorelacja z meczu

2015-03-21