Udany weekend młodych koszykarek Lidera

Trzy mecze rozegrały w miniony weekend koszykarki UKS Lider Swarzędz. W sobotę o 11:00 na hali SCSiR juniorki rozegrały swój pierwszy mecz ligowy podejmując aktualnego wicemistrza Polski MUKS Poznań. Liderki kiepsko zaczęły pierwszą kwartę, ale w drugiej odrobiły większość strat i do przerwy przegrywały z utytułowanymi rywalkami tylko 23:29. Niestety druga połowa była słaba w wykonaniu swarzędzkich koszykarek, mnożyły się proste straty i błędy w obronie. Wyglądało tak jakbym Liderki wystraszyły się możliwości pokonania MUKSu. Punkty w tym meczu zdobywały: Idziak 13, Kucharska 11, Piasecka 7, Pawlak 3, Turek 2, Wieczorek 2, Drobnik 1, Łopatka, Opioła i Pilarska.

Również w sobotę o 15:00 na hali w Krzesinach wspólny zespół UKS Lider Swarzędz, UKS Krzesiny oraz OKSiRu Witkowo podejmował w pierwszym meczu ligi młodziczek starszych zespół Olimpu Rawicz. Współpraca trzech zespołów zaowocowała wystawieniem jednego połączonego zespołu, który prowadzi trener Andrzej Śniadek. Nasze zawodniczki odniosły pierwsze zwycięstwo 80:52. O końcowym sukcesie zadecydowała wysoko wygrana pierwsza kwarta 27:10. Punkty zdobywały: Flaszak O. 15, Kaczyńska 14, Urbaniak 9, Kowalska 9, Cieślicka 7, Flaszak W. 8, Bilińska 5, Karasiewicz 5, Pełko 4, Jóźwiak 2, Borys 2 oraz Jankowiak.

W niedzielny poranek w nowej szkole podstawowej w Zalasewie odbył się pierwszy ligowy mecz kadetek B Lidera Swarzędz. Liderki podejmowały zespół Basketu Ostrów Wlkp. i po porażce w pierwszym meczu w Kłecku chciały odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo. Po zaciętym meczu swarzędzankom udało się zwyciężyć 62:51. Dorobkiem punktowym w tym meczu podzieliły się: Drobnik 25, Flaszak O. 16, Michałowska 7, Soszyńska 6, Urbaniak 3, Bąk 2, Bilińska 2, Flaszak W. 1, Jankowiak, Żukowska, Pełko, Nowaczyk.

W najbliższy weekend kolejne koszykarskie emocje, swój pierwszy mecz rozegra zespół seniorek w ramach II ligi, który w niedzielę o 15:00 w Poznaniu na hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego 34 zmierzy się z AZSem Poznań. Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki do Poznania. Swoje mecze rozegrają również juniorki w Lesznie, młodziczki starsze z MUKSem Poznań oraz swój pierwszy historyczny mecz rozegrają młodziczki młodsze, które w niedzielę rano zmierzą się w Koninie z tamtejszym MKS MOS.

2015-10-18