Zapowiedź koszykarskiego weekendu

W najbliższy weekend 4 mecze rozegrają zawodniczki Lidera w ligach Wielkopolskiego Związku Koszykówki.
W sobotę juniorki wraz z trener Anną Talarczyk udadzą się do Leszna, gdzie o 10:00 rozegrają mecz z tamtejszą Tęczą. Leszczynianki są faworytkami nie tylko tego spotkania, ale również ligi juniorek, to bardzo mocny zespół, który będzie się liczył w rozgrywkach ogólnopolskich. Nasze koszykarki na pewno podejmą walkę licząc na sprawienie wielkiej niespodzianki jaką byłby triumf na leszczyńskim Trapezie.
O 12:00 połączony zespół Lidera, Krzesin i Witkowa rozegra w Poznaniu drugi ligowy mecz goszcząc u MUKSu Poznań. To kolejny faworyt do zwycięstwa w swojej kategorii rozgrywkowej. O zwycięstwo w Poznaniu będzie bardzo trudno, a jeszcze w barwach UKS Lider Krzesiny zabraknie podstawowej zawodniczki Oliwii Falszak, która doznała kontuzji ręki. Podopieczne trenera Andrzeja Śniadka również zapowiadają walkę na parkiecie i próbę sprawienia niespodzianki.
W niedzielę o 9:30 swój pierwszy historyczny mecz ligowy rozegra zespół rocznika 2003, który rozpocznie rozgrywki młodziczki młodszej. Młode Liderki udają się do Konina na mecz z MKS MOS Konin. Podopieczne Anny Talarczyk nie stoją na straconej pozycji. Na turnieju w Swarzędzu pokonały Koninianki 39:31, więc będą starały się powtórzyć ten sukces.

Zwieńczeniem koszykarskiego weekendu będzie niedzielny mecz II Ligi Kobiet, w którym na inaugurację sezonie Liderki spotkają się z AZSem Poznań. Mecz odbędzie się na hali POSiR B przy ul. Chwiałkowskiego 34. Zespół AZSu występujący w 2 lidze, to zaplecze pierwszego zespołu, który jest jednym z faworytów rozgrywek I-szo ligowych. Najzdolniejsze młode koszykarki AZSu mają się ogrywać w rozgrywkach 2 ligi. W pierwszym meczu uległy zespołowi Ekonom Legnica. Dla naszych zawodniczek będzie to debiut, gdyż w pierwszej kolejce pauzowaliśmy. Na pewno wszyscy są ciekawi jak wypadnie nasz odmłodzony zespół. Z poprzedniego sezonu zostało 5 doświadczonych koszykarek: Magda Dedio, Magda Iwanowicz, Iwona Szarzyńska, Emilia Rutkowska, Paulina Babij oraz juniorka Ola Kucharska. Do tego zespołu dokooptowaliśmy kolejne młode wychowanki Lidera: Karolinę Idziak, Kaję Drobnik, Natalię Turek, Weronikę Pawlak, Klaudię Wieczorek oraz reprezentantkę Polski kadetek wychowankę Basketu Gniezno Olę Piasecką. Trener Anna Talarczyk liczy na połączenie doświadczenia z młodością, przed nami pierwszy sprawdzian. Liczymy na dobry występ Liderek i zwycięstwo na inaugurację sezonu!

2015-10-23