Udana inauguracja koszykarek Lidera w Swarzędzu

W niedzielne popołudnie hala SCSiR przy ul. Św. Marcin 1 wypełniła się po brzegi na pierwszym inauguracyjnym meczu II ligi koszykówki kobiet, w którym UKS Lider Swarzędz podejmował zespół Pompax Tęcza Leszno. Oba zespoły wygrały swoje pierwsze mecze, Liderki rozgromiły AZS Poznań 74:25, a leszczynianki pokonały Ekonom Legnica 66:53. Drużyna leszczyńska to zaplecze zespołu występującego w I lidze, z którym wysoko przegrałyśmy w meczu juniorek. Zawodniczki obydwu zespołu zostały wprowadzone przez młode koszykarki Lidera z rocznika 2006. Trzystuosobowa publiczność nagrodziła młode adeptki wielką owacją. Dla wszystkich kibiców klub przygotował klaskacze, które oprócz wydawania charakterystycznych dźwięków zawierały skład zespołu, terminarz meczów u siebie i wyjazdowych. Liderki mecz rozpoczęły piątką: Magda Dedio ? kapitan, Ola Kucharska, Iwona Szarzyńska, Magda Iwanowicz oraz Emilia Rutkowska. Początkowo swarzędzanki prowadziły 14:4, ale po przerwie na żądanie trenera gości Arkadiusz Zachacza przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły tylko 18:15. Początek drugiej to mozolne zdobywanie punktów. Od stanu 26:19 swarzędzanki zakończyły kwartę zrywem 10:0 i do przerwy prowadziły 36:19. W drugiej kwarcie zespół Anny Talarczyk poprawił obronę, pozwalając Tęczowym na zdobycie tylko 4 punktów. W przerwie zaprezentowały się najmłodsze zespoły Lidera, roczniki 2003, 2004/05 oraz 2006. Ponad 60 młodych koszykarek miało okazję pokazać się publiczności. Po przerwie seniorki dostarczyły mnóstwa radości kibicom sukcesywnie powiększając przewagę, dobrze broniąc i zdobywając kolejne punkty po ciekawych akcjach. Na parkiecie pojawiały się kolejne wychowanki Lidera, które stanowiły ponad połowę składu gospodyń. Najwięcej punktów tego wieczoru zdobyła Iwona Szarzyńska, która zapisała na swym koncie 24 punkty. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 71:38, a punkty zdobywały: Dedio 15, Iwanowicz 13, Rutkowska 6, Piasecka 5, Turek 3, Kucharska 2, Babij 2, Idziak 1, Drobnik, Wieczorek, Pawlak.