Wymęczone zwycięstwo Lidera

W niedzielę o godzinie 18:00 koszykarki Lidera podejmowały w kolejnym meczu 2 ligi koszykówki kobiet zespół KSK Stal Brzeg. Nasze rywalki w trzech dotychczas rozegranych meczach, zwyciężyły tylko raz, ale dwie porażki były minimalne. Brzeżanki wszystkie mecze rozgrywaj± na wyjazdach ze względu na remont swojej hali. Nasze koszykarki chciały podtrzymać dobr± passę i wygrać trzecie kolejne spotkanie. Drugi raz udało się nam zapełnić halę SCSiR. Rozpoczęli¶my pi±tk± Dedio, Kucharska, Szarzyńska, Iwanowicz oraz Rutkowska. Niestety zaczęli¶my Ľle, nerwowo i bojaĽliwie. Mnożyły się niecelne rzuty, nieprzemy¶lane akcje oraz błędy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 9:8. W drugiej kwarcie nasza skuteczno¶ć niewiele się poprawiła, za to przyjezdne wyszarpuj±c wiele piłek na atakowanej desce objęły kilkupunktowe prowadzenie. Do przerwy przegrywali¶my 22:29 i trener Anna Talarczyk w szatni musiała użyć wielu ostrych słów, żeby obudzić swoje podopieczne. Niestety trzecia kwarta nie przyniosła zmiany obrazu gry, nadal trwała niemoc strzelecka swarzędzanek, które nawet gdy rzucały z dogodnych pozycji nie mogły się wstrzelić do kosza. W 27 minucie brzeżanki prowadziły już dziesięcioma punktami i widmo pierwszej porażki zajrzało Liderkom w oczy. Mozolne zdobywanie punktów z rzutów wolnych pozwoliło zniwelować przewagę go¶ci do 4 punktów na koniec 3 kwarty ? 35:39. Na pocz±tku czwartek przyjezdne zdobyły 2 oczka i zupełnie stanęły nie mog±c zdobyć punktów przez następne 8 minut. Liderki zanotowały run 15:0, a kluczowym momentem był trzypunktowy rzut Iwony Szarzyńskiej, po którym przewinienie techniczne otrzymał trener Stali Michał Kamieniecki. W tej akcji zdobyli¶my aż 6 oczek i objęli¶my prowadzenie 43:41. To zupełnie podłamało brzeżanki, które do tej chwili rozgrywały dobry mecz. Kolejne składne akcje swarzędzanek przynosiły powiększanie przewagi. Ostatecznie Lider zwyciężył 54:45, ale w stylu o którym każdy będzie chciał zapomnieć. Bardzo liczne grono naszych kibiców fantastycznie dopingowało swarzędzkie koszykarki i ich wysiłek został nagrodzony sukcesem po hu¶tawce nastrojów. Z drugiej strony trener Talarczyk stwierdziła, że nie sztuk± jest wygrać mecz gdy wszystko się udaje, tylko taki w którym nic nie idzie. Punkty w tym meczu zdobywały: Szarzyńska 22, Iwanowicz 14, Rutkowska 8, Dedio 6, Kucharska 4, Idziak 0, Babij 0, Piasecka 0, Turek i Drobnik.

2015-11-15