Brzydki mecz w Jeleniej Górze

Zawodniczki UKS Lider Swarzędz w sobotę 6 lutego udały się do Jeleniej Góry na kolejny mecz w ramach II ligi z KS Wichoś. Zespół z Jeleniej Góry ze względów organizacyjnych rozegrał tylko 5 meczów, w których zanotował tylko jedną porażkę. Mecz obfitował w wiele emocjonujących momentów, szkoda tylko że wśród nich były również sytuacje ze sportem mające niewiele wspólnego. Swarzędzanki mecz rozpoczęły piątką: Dedio, Kucharska, Gurzęda, Iwanowicz i Rutkowska. Pierwsza kwarta to bardzo wyrównane 10 minut po których miejscowe prowadziły 18:17. Już w tej odsłonie dwukrotnie zawodniczki ze Swarzędza zostały uderzone w brzuch podczas walki o zbiórkę i musiała im zostać udzielona pomoc medyczna. Niestety para sędziowska nie panowała do końca nad wydarzeniami na parkiecie. Nie zauważyła niesportowych zachowań zawodniczek Wichosia, za to drobiazgowo odgwizdywała każde przewinienie swarzędzanek. Wiele kontrowersyjnych decyzji powodowało wzrost napięcia na parkiecie oraz ławkach obu drużyn. W drugiej kwarcie Liderki uporządkowały grę, 9 punktów w tej odsłonie zdobyła Anna Gurzęda i to pozwoliło Liderowi prowadzić do przerwy 35:28. W trzeciej kwarcie po 3 celnych trójkach Magdy Dedio Liderki utrzymywały przewagę. W czwartek kwarcie problemy ze zbyt dużą liczbą przewinień zmusiły swarzędzanki do słabszej obrony. Gdy wydawało się że przyjezdne mają mecz pod kontrolą gospodyniom udało się w końcówce doprowadzić od wyrównania, a w 39 minucie do objęcia prowadzenia 71:69. W ostatnich sekundach meczu przy trzypunktowym prowadzeniu miejscowych miała miejsce najbardziej nieprzyjemna sytuacja meczowa. Magda Dedio po sfaulowaniu Natalii Kopiec leżąc została przez nią znokautowana brutalnym uderzeniem łokciem w brzuch. Kuriozalną decyzję podjęli sędziowie, którzy odgwizdali Magdzie w tej sytuacji dwa przewinienia: zwykłe i niesportowe oraz zdyskwalifikowali jeleniogórzankę. Przerwa w meczu trwała ponad 7 minut, w trakcie której sędziowie zastanawiali się jak wybrnąć z sytuacji którą sprokurowali. Jeden z sędziów chciał przyznać dwa rzuty naszej zmienniczce nie rozumiejąc chyba co zrobił drugi sędzia. Ostatecznie dwa rzuty wolne wykonały zawodniczki Wichosia powiększając przewagę do 5 punktów 75:70. Liderki po rzutach nie podjęły już gry bardziej martwiąc się o zdrowie kapitan swarzędzkiego zespołu, która została zniesiona z parkietu. 20 minut po meczu Magda nadal była opatrywana przez niezwykle sympatyczną panią pielęgniarkę, która początkowo dopuszczała nawet uraz narządów wewnętrznych oraz pęknięcie żeber. Jeleniogórzanki odniosły sukces na parkiecie, ale zachowanie Natalii Kopiec należy napiętnować, gdyż było zachowaniem skandalicznym i można określić je mianem bandyckiego. Gwoli kronikarskiego obowiązku należy jeszcze podać zdobycze punktowe Liderek: Gurzęda 22 (2x3), Dedio 12 (4x3), Babij 12, Iwanowicz 11, Rutkowska 11, Kucharska 2, Drobnik, Wieczorek. 14 lutego w Dzień Św. Walentego zapraszamy na 17:00 na mecz z MAXIMUSem Kąty Wrocławskie. Już 20 lutego o 17:00 odbędzie się mecz rewanżowy z Wichoś Jelenia Góra. Mecz na który nikogo z naszych zawodniczek nie trzeba będzie mobilizować, gdyż będziemy chcieli zrewanżować się za sobotnią porażkę.

2016-02-06