Udany rewanż Liderek

Wyjątkowo w sobotnie popołudnie koszykarki Lidera Swarzędz podejmowały w II Lidze Koszykówki Kobiet zespół Wichoś Jelenia Góra. Był to bardzo ważny mecz w kontekście układu ligowej tabeli. W pierwszym meczu w Jeleniej Górze swarzędzanki uległy 70:75 w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Na rewanż podopieczne Anny Talarczyk były podwójnie zmobilizowane. Pełna mobilizacja była również po stronie kibiców, którzy bardzo licznie stawili się na to ważne spotkanie. Małe Liderki podopieczne Magdy Dedio przygotowały plakaty i transparenty wspierające swarzędzki zespół oraz propagujące grę Fair-Play, której trochę zabrakło ze strony jeleniogórzanek w pierwszym meczu. Początek spotkania to nerwowa gra z obu stron, zespół gości zdobywał punkty z rzutów wolnych, gdyż Liderki popełniały zbyt wiele przewinień. Po 10 minutach swarzędzanki prowadziły 17:11. Druga kwarta to bardzo dobra gra miejscowych, które zdobyły w tej kwarcie 24 punkty tracąc tylko 11. Koncertowe zawody grała Anna Gurzęda, która w całym spotkaniu zdobyła aż 31 punktów na bardzo dobrej skuteczności. Niestety trzecia kwarta była najsłabsza w wykonaniu Liderek, które przegrały ten fragment 7:11, a przewaga swarzędzanek spadła do 12 punktów. W czwartej odsłonie wszystko wróciło do normy, pewna gra w ataku i niezła obrona uspokoiła grę Lidera i ostatecznie pozwoliła zwyciężyć 70:45. Liderki z nawiązką zrewanżowały się za porażkę w Jeleniej Górze i umocniły się na czele ligowej tabeli. Do rozegrania pozostały 4 spotkania, z czego aż 3 na wyjeździe w tym z MKS Polkowice, który do tej pory przegrał tylko 1 mecz w Swarzędzu. Oprócz najlepszej tego dnia Anny Gurzędy punkty zdobywały: Rutkowska 13, Iwanowicz 11, Babij 6, Piasecka 5, Dedio 4, Kucharska, Drobnik, Idziak, Turek. Liderki po 12 meczach notują bilans 10:2 i pewnie zmierzają do zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc premiowanych awansem do turniejów półfinałowych o awans do I ligi.

2016-02-20