Liderki Mistrzyniami II Ligi

Koszykarki UKS Lider Swarzędz w niedzielę zostały zwyciężczyniami rozgrywek II Ligi Koszykówki Kobiet grupa zachodnia. W ostatnim meczu ligowym grały w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią i tylko zwycięstwo dawało pierwszej miejsce w ligowej tabeli. Na mecz do Ostrowa wybrała się cała drużyna młodych Liderek rocznika 2004 podopieczne Magdy Dedio wraz z rodzicami. Na sali w Ostrowie dzięki szalonemu dopingowi młodych swarzędzkich koszykarek Liderki czuły się jak u siebie. Trener Anna Talarczyk desygnowała do gry standardową pierwszą piątkę: Dedio, Kucharska, Gurzęda, Iwanowicz i Rutkowska. Początek meczu do nieskuteczna gra Liderek, które dzięki niezłej obronie po 10 minutach prowadziły 15:10. Druga kwarta to skuteczniejsza gra w ataku i powiększenie prowadzenia do 13 punktów. 10 oczek w tej odsłonie zdobyła Magda Dedio, którą niósł doping swoich podopiecznych. Trzecia kwarta to totalna dominacja swarzędzanek, które zaliczyły run 20:0. Ostrowianki jedyny punkt w tej kwarcie zdobyły w ostatniej minucie z rzutu wolnego. Trzecią kwartę Lider wygrał więc 20:1 trafiając 4 razy za 3 punkty i było po meczu. W ostatniej kwarcie na parkiecie grały już juniorki Lidera. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 65:42, a punkty zdobywały: Dedio 19, Iwanowicz 14, Gurzęda 11, Rutkowska 11, Kucharska 5, Piasecka 3, Drobnik 2, Turek i Babij. UKS Lider Swarzędz został zwycięzcą 2 ligi, w 16 meczach zespół Anny Talarczyk zwyciężył 14 razy i doznał tylko 2 porażek. Dla swarzędzanek to dopiero pierwszy krok w drodze powrotu do I Ligi. Liderki wystąpią w dniach 8-10 kwietnia w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. Rywalkami Lidera będą: MUKS Bydgoszcz, Polonia Warszawa oraz Chrobry Basket Głuchołazy. Gospodarz turnieju zostanie wyłoniony przez Polski Związek Koszykówki.

2016-03-20