Kadetki pierwsze w Opalenicy

W minion± niedzielę kadetki Lidera z trener Ann± Talarczyk udały się do Opalenicy na miniturniej. Turniej rozgrywany był dla dziewcz±t z roczników 2001/02, a zespół Lidera składał się z koszykarek rocznika 2002/03 z tylko jedn± starsz± koszykark± Kaj± Drobnik. Pierwszy mecz Liderki rozgrywały z Basketem Chrobry Głogów. Pierwsza kwarta to koncert swarzędzanek, które wygrywały 15:0. Szybka i skuteczna gra Liderek oraz dobra obrona kompletnie zdezorientowała głogowianki, które oddały tylko kilka niecelnych rzutów. Wysokie prowadzenie oraz konsekwentne wprowadzanie zmienniczek pozwoliło zawodniczkom z Głogowa trochę zniwelować przewagę. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 39:23, a trener Talarczyk zadowolona była z zaangażowania młodszych koszykarek. W meczu finałowym swarzędzanki spotkały się z gospodyniami MKS Opalenica. Kolejny dobry mecz Liderek, które pewnie zwyciężyły 48:31 i tym samym zostały triumfatorkami niedzielnego turnieju. W przerwach między meczami odbywały się koszykarskie konkursy. Malina Piasecka najmłodsza uczestniczka turnieju ? rocznik 2004 ? wygrała konkurs rzutów za 3 punkty, a Zosia Bilińska była druga w konkursie rzutów osobistych. MVP turnieju została wybrana Oliwia Flaszak, Martyna Urbaniak wybrana została najlepsz± zawodniczk± Lidera. UKS Lider grał w następuj±cym składzie: Drobnik, Flaszak O, Flaszak W, Urbaniak, Bilińska, Jankowiak, Jackowska, Kasołka, Krzywińska, Szukalska oraz Piasecka. Trener Anna Talarczyk była bardzo zadowolona z pierwszego sprawdzianu w nowym sezonie. Widać pracę wykonan± podczas obozu, zdarzaj± się oczywi¶cie jeszcze przestoje i słabsze momenty, ale patrz±c że Liderki były młodsze zwycięstwo w turnieju to dobry prognostyk przed startem ligowego sezonu.

2016-09-11