Zapowiedź meczu: ENEA AZS Poznań - Lider Swarzędz

W niedzielę o 16:00 na hali POSiR A przy ul. Chwiałkowskiego 34 zespół AZSu Poznań podejmie nasze Liderki w inauguracyjnym meczu 2 Ligi Koszykówki Kobiet. Mecz ten zostanie rozegrany awansem z 4 kolejki. Nasze rywalki prowadzone są przez trener Monikę Siborę. Skład opiera się w większości na juniorkach. AZS został przed sezonem wzmocniony, sprowadzono między innymi Moniką Ziobro, Karoliną Draheim oraz Olą Piasecką, która w zeszłym sezonie grała w naszych barwach. Na pewno jest to zespół nieobliczalny, wybiegany. W zeszłym roku odnieśliśmy dwa łatwe zwycięstwa, ale obecny skład różni się znacząco od zeszłorocznego. Oprócz wymienionych zawodniczek na pewno zwrócić uwagę trzeba na dwie reprezentantki Polski juniorek: Aleksandrę Zięmborską oraz Karolinę Stefańczyk. Nasz zespół zagra w komplecie. Po kontuzji gotowa do gry jest kapitan Magdalena Dedio. Na drobny uraz kostki narzeka jeszcze Emilia Rutkowska, ale będzie grała. Liderki na pewno chcą sezon rozpocząć od zwycięstwa. Liczymy na obecność naszych kibiców, gdyż do Poznania mamy blisko, a swarzędzcy fani stęsknieni są już ligowego basketu.

2016-10-08