Inauguracyjne zwycięstwo Liderek w Poznaniu

W niedzielę o 16:00 w Poznaniu koszykarki UKS Lider Swarzędz rozpoczęły sezon 2 Ligi Koszykówki Kobiet. Naszymi rywalkami były młode koszykarki ENEA AZS Poznań. Trener Anna Talarczyk obawiała się poznanianek, które znacząco wzmocniły się przed nowym sezonem. Mecz rozpoczęliśmy nową piątką: Magdalena Dedio, Anna Gurzęda, Joanna Rzeszutek, Magdalena Iwanowicz oraz Justyna Tudryn. Na hali zjawiło się bardzo liczne grono swarzędzkich kibiców, dzięki którym czuliśmy się jak u siebie na hali. Naszych kibiców było dużo więcej niż sympatyków AZSu. Początek meczu potwierdził obawy trener Talarczyk. Juniorki AZSu zaskoczyły nas szybką grą i wysoką skutecznością rzutów. Nasze zawodniczki nie mogły poradzić sobie z reprezentantką Polski juniorek Aleksandrą Zięmborską, która do przerwy zdobyła aż 19 punktów. Po 10 minutach przegrywaliśmy 20:25. W drugiej kwarcie nadal trwała walka kosz za kosz i do przerwy niespodziewanie przegrywaliśmy 42:45. Największe zastrzeżenia mogliśmy mieć do obrony, gdyż 45 straconych do przerwy punktów chluby nie przynosi. W przerwie trener Talarczyk w ostrych słowach mobilizowała swoje koszykarki do poprawy tego elementu. Liderki wywiązały się z tego zadania znakomicie, w trzeciej kwarcie AZS zdobył tylko 4 punkty przy 17 punktach naszych koszykarek. Sygnał do lepszej obrony dała kapitan Magdalena Dedio, która zanotowała kilka przechwytów i presją na rozgrywających utrudniała rozgrywanie akcji rywalkom. Ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Ania Gurzęda 13 punktów po przerwie. Bardzo dobry mecz rozgrywała Justyna Tudryn, która zebrała kilkanaście piłek i zanotowała fantastyczny blok na najwyższej w zespole AZSu Monice Ziobro mającej 190 cm. W czwartej kwarcie nadal trwała dobra obrona Liderek, które ograniczyły rywalki do 10 punktów. Ostatecznie swarzędzanki wygrały 74:59 i rozpoczęły sezon od cennego zwycięstwa. Na pewno młode koszykarki AZSu będą trudnym rywalem dla wielu zespołów w lidze. W końcówce na boisku pojawiły się również młode Liderki: Kaja Drobnik i Martyna Urbaniak. Punkty w tym spotkaniu zdobywały: Ania Gurzęda 24, Magda Iwanowicz 13, Justyna Tudryn 11, Magda Dedio 9, Paulina Babij 6, Asia Rzeszutek 5, Marysia Adamczak 4, Emilia Rutkowska 2. W najbliższą niedzielę o 18:00 na hali SCSiR przy ul. św. Marcina 1 podejmiemy Ekonom Legnica. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na to spotkanie.

2016-10-09