Piąte zwycięstwo Liderek

W niedzielne popołudnie na hali SCSiR koszykarki UKS Lider Swarzędz gościły zespół One Team Ostrów Wlkp. Swarzędzanki przystępowały do tego meczu jako zespół niepokonany i chciały podtrzymać tą passę. Trener Anna Talarczyk musiała radzić sobie bez kontuzjowanej Justyny Tudryn. Liderki rozpoczęły piątką: Dedio, Gurzęda, Rzeszutek, Iwanowicz i Rutkowska. Po 6 minutach i trzech celnych trójkach Lider prowadził 15:4. Liderki grały szybko i z pomysłem na co Ostrowianki nie miały odpowiedzi. Do przerwy Liderki prowadziły 40:22, a trener zespołu gości z bezsilności ukarany został przewinieniem technicznym. Niestety wysokie prowadzenie je uśpiło i początek trzeciej kwarty to bardzo nonszalancka i niedokładna gra. Proste przestrzelone rzuty i straty zmusiły trener Talarczyk do wzięcia przerwy na żądanie. Nawet ostra reprymenda nie przywróciła do końca Liderek na właściwe tory. Przyjezdne złapały wiatr w żagle i zniwelowały przewagę do 9 punktów. Celne rzuty Ani Gurzędy i Magdy Iwanowicz pozwoliły odskoczyć swarzędzankom na bezpieczną różnicę punktową, a trener Talarczyk na wprowadzenie młodych wychowanek. Czwartą kwartę Liderki wygrały 22:2, a całe spotkanie 80:45. Piąte zwycięstwo stało się faktem, ale styl w jakim zostało odniesione pozostawia wiele do życzenia. Najwięcej punktów w barwach Lidera zdobyły: Gurzęda 20 oraz Iwanowicz 19, która dołożyła 11 zbiórek. Kolejny bardzo wszechstronny występ zaliczyła kapitan Magdalena Dedio, która do 10 punktów dołożyła 11 zbiórek, 6 asyst oraz 7 przechwytów. Punkty zdobywały również: Rutkowska 11, Rzeszutek 7, Babij 5, Adamczak 5, O. Flaszak 2, Urbaniak 1, W. Flaszak. Liderki z kompletem zwycięstw pewnie przewodzą w ligowej tabeli. W najbliższą niedzielę swarzędzanki czeka trudny wyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z rezerwami ekstraklasowej Ostrovii.

2016-11-13