Trzy zero w Koninie

W niedzielę młode Liderki udały się do Konina na trójmecz z MKS MOS. W pierwszym meczu Lider I rozgrywał mecz w ramach rozgrywek Młodziczki Starszej. Pierwsza kwarta to bardzo słaba gra naszego zespołu, po której remisowaliśmy tylko 5:5. Dziewczyny rozpoczęły bardzo ospale, niedokładnie w obronie i bojaźliwie. Dopiero druga połowa to lepsza gra swarzędzanek, które zwyciężyły tą część 40:17 a całe spotkanie 52:29. Trener Anna Talarczyk miała dużo zastrzeżeń do gry swoich podopiecznych. Punkty w tym spotkaniu zdobywały: Malina Piasecka 19 (6as), Wiktoria Plackowska 8 (14zb, 3bl), Oliwia Wieżewska 8, Marta Kasołka 4, Laura Jackowska 4, Klaudia Szukalska 4 (5zb), Natalia Derda 3, Agnieszka Betka 2, Aleksandra Czosnowska, Weronika Socha, Agata Krzywińska, Zofia Fornalik.

W drugim meczu do gry przystąpiły młodziczki młodsze trenowane przed Magdalenę Dedio. W tym spotkaniu Liderki zaprezentowały się znakomicie wygrywając 89:27. Cieszy przede wszystkim dobra gra całego zespołu i punkty zdobywane przez większość zawodniczek. Wszechstronnością popisała się najmłodsza Ola Szuba rocznik 2005, która zanotowała eval 32, na który złożyło się 17 punktów na 80% skuteczności, 7 zbiórek, 6 asyst, 7 przechwytów. Najlepszy mecz w barwach Lidera zagrała Julia Nowak, która zdobyła 14 punktów. Poza nimi punkty zdobywały: Oliwia Darmosz 18 (7zb), Natalia Gibki 10 (4 przechwyty), Ola Sznajder 8 (6zb), Wiktoria Turek 7 (5 przechw), Martyna Szcześniak 6, Martyna Wawrzeniak 6, Kamila Przespolewska 3, Gabrysia Kujawa i Gabrysia Gruszka.

W ostatnim meczu dnia w rozgrywkach młodziczki starszej z Koninem spotkał się Lider II. Zespół ten gra typowo po naukę i składa się z dziewcząt, które grają mniej lub krócej oraz młodszych zawodniczek, które w tych meczach zdobywać mają bezcenne doświadczenie. Liderki zagrały bardzo dobre spotkanie od samego początku i grały z Koninem jak równy z równym. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis po 26. W trzeciej kwarcie Liderki objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania. Ostatecznie sprawiły wielką niespodziankę i wygrały 52:48. Najlepsze spotkanie w barwach Lidera rozegrała Zosia Fornalik, która zdobyła 13 punktów. 11 dołożyła Ola Szuba, która walczyła z dwa lata starszymi rywalkami. Poza nimi zdobyczą punktową podzieliły się: Ola Czosnowska 8, Marta Kasołka 7, Zosia Dratwa 4, Wiktoria Turek 3, Natalia Gibki 2, Weronika Socha 2, Dominika Bowsza 1, Oliwia Darmosz 1, Ola Sznajder i Maja Gajdamowicz. Trenerkom Magdzie Dedio i Ani Talarczyk udało się pokonać konińskie zespoły 3:0. Gratulujemy!

2016-12-11