Zwycięstwo na święta

Dziewiąte ligowe zwycięstwo odniosły koszykarki Lidera Swarzędz, które pokonały w niedzielne popołudnie zespół Wichoś Jelenia Góra 59:48. Zwycięstwo nie przyszło naszym koszykarkom łatwo. Rywalki cały mecz broniły strefą, a jeszcze do przerwy trafiły aż 6 rzutów za 3 punkty. Mecz miał specjalną oprawę. Koszykarki obydwu zespołów na parkiet wprowadzały najmłodsze liderowe adeptki koszykówki ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5. W przerwach między kwartami na parkiecie tańczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zalasewie podopieczne pani Katarzyny Goldy. Trener Anna Talarczyk zaczęła mecz piątką: Dedio, Gurzęda, Rzeszutek, Tudryn i Rutkowska. Kwarta była bardzo wyrównana i skończyła się zwycięstwem Liderek 16:13. Liderki były tego dnia wyjątkowo nieskuteczne jak na swoją halę, ostatecznie trafiły tylko 35% rzutów. W drugiej kwarcie przyjezdne trafiły pięć razy za 3 punkty w tym cztery razy z rzędu. Tylko to trzymało je w grze i licznie zgromadzeni kibice zastanawiali się czy przestaną w końcu trafiać. W przerwie odbyła się akcja ?Wrzuć Misia na boisko?. Koszykarki prosiły kibiców o przyniesienie maskotek i pluszaków na mecz i rzucenie ich w przerwie na parkiet. Wszystkie ?Misie? zostaną przekazane do Swarzędzkiego Pogotowia Ratunkowego, które ma je wręczać dzieciom poszkodowanym w wypadkach. Dzięki zaangażowaniu fantastycznych kibiców Lidera, udało się zebrać cztery wielkie worki pluszaków, w sumie 290 maskotek. Kibice w zamian za maskotki otrzymali od młodych Liderek świąteczne pierniki, które dzieci wraz z seniorkami dekorowały w poniedziałek. 800 pierników trafiło do kibiców, którzy mogli je zjeść lub zabrać do domu na święta. Do przerwy swarzędzanki prowadziły 35:30, druga połowa to nadal gra kosz za kosz, ale Liderki mozolnie budowały przewagę. Ostatecznie zwyciężyły 59:48 i w końcu w Swarzędzu mieliśmy okazję zobaczyć zacięty mecz. Kapitalne spotkanie rozegrała Justyna Tudryn, która zdobyła 20 punktów i zanotowała 23 zbiórki. Poza nią punkty zdobywały: Gurzęda 12, Iwanowicz 11, Rutkowska 8, Dedio 4, Adamczak 3, Babij 1, Rzeszutek 0. Był to ostatni mecz ligowy w tym sezonie, Liderki przerwę świąteczną spędzą na czele ligowej tabeli. Życzymy wszystkim naszym kibicom i sympatykom ?Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w 2017 roku?!

Relacja FOTO

2016-12-18