Koszykarskie podsumowanie 2016 roku

Początek roku to dobry czas na koszykarskie podsumowanie roku poprzedniego. Co wydarzyło się w swarzędzkiej koszykówce. Mijający rok to przede wszystkim niestety "afera" z turniejami finałowym o awans do I Ligi Koszykówki Kobiet. Liderki wygrały 2 ligę grupę zachodnią notując bilans 14-2, co dało awans do turnieju półfinałowego z pierwszego miejsca. Lider złożył ofertę organizacji turnieju półfinałowego w Swarzędzu, była ona najlepsza i została wybrana przez Polski Związek Koszykówki. Niestety w trakcie weryfikacji Wydział Gier i Dyscypliny PZKosz zawiesił naszą zawodniczkę Magdę Iwanowicz, ze względu na czwarte wypożyczenie z AZS Gorzów. Niestety WGiD Wielkopolskiego Związku Koszykówki nie dopatrzyło się przed sezonem żadnych nieprawidłowości i ?Guzik? mogła rozegrać cały sezon w 2 lidze, ale nie mogła pomóc nam w meczach finałowych. W ramach protestu Lider wycofał się z organizacji turnieju półfinałowego, który ostatecznie odbył się w Bydgoszczy. Tam niestety w okrojonym składzie Liderkom nie udało się awansować do turnieju finałowego. Na pewno grając z Magdą byłaby na to dużo większa szansa, szczególnie grając u siebie. Rok 2016 to nie tylko seniorska koszykówka, ale przede wszystkim kolejny rok rozwoju koszykarskiej młodzieży. W maju zakończyły się rozgrywki młodzieżowe, w których Liderki zajęły 4 miejsca w młodziczce starszej, młodziczce młodszej oraz piąte miejsce w juniorkach i kadetkach. W sezonie 2016/17 Lider zgłasza aż 8 zespołów do rozgrywek młodzieżowych w Wielkopolsce w tym po latach również zespół chłopców do minikoszykówki. Lider organizował także turnieje koszykarskie dla dziewczynek i chłopców. Sekcja koszykówki Lidera na przestrzeni ostatnich czterech lat powiększyła liczbę trenujących dzieci z 30 do prawie 140. Rok 2016 był niezłym rokiem dla swarzędzkiej koszykówki, ale na pewno oczekiwania są większe, przede wszystkim związane z wygraniem 2 ligi i awansem szczebel wyżej.

2016-12-31