Półfinał 2 ligi w Swarzędzu!!!

Bardzo miło jest nam poinformować, że UKS Lider Swarzędz będzie gospodarzem jednego z dwóch turniejów półfinałowych 2 Ligi Koszykówki Kobiet. W dniach 7-9 kwietnia na hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcina 1 gościć będziemy zespoły: AZS Uniwersytet Śląski w Katowicach, Widzew Szkoła Gortata Łódź oraz KSK Stal Brzeg. Powierzenie nam organizacji turnieju półfinałowego przez Polski Związek Koszykówki jest docenieniem zarówno pracy klubu na rzecz propagowania koszykówki jak i oczywiście wygrania przez Lidera rozgrywek 2 ligi grupy zachodniej.

W drugim półfinale rozgrywanym w tym samym terminie w Warszawie miejscowa Polonia gościć będzie Ostrovię II Ostrów Wlkp., XX LO Bydgoszcz oraz UKS Żak Nowy Sącz. W zgodnej opinii półfinał w Swarzędzu jest dużo trudniejszy. Krótkie info o każdym z zespołów:

• Zespół AZS UŚ Katowice jest jednym z największych faworytów do awansu. Bez porażki wygrał grupę południową drugiej ligi notując bilans 20-0. Katowiczanki mają w składzie dziewczyny, które grały na poziomie Ekstraklasy, m.in.: Paulinę Dąbkowską, Magdę Kaczmarską i Justynę Zielonkę. Najskuteczniejsza jest właśnie Dąbkowska notująca 21,8 pkt na mecz, poza nią wyróżniającymi zawodniczkami są: Ewelina Najduch 14,2, Iza Krawczyk 12,3 oraz Zielonka 11,9
  • Widzew Szkoła Gortata Łódź to młode rezerwy ekstraklasowego Widzewa, które grają wzmocnione zawodniczkami z Ekstraklasy. W grupie wschodniej z bilansem 8-2 Łodzianki zajęły 2 miejsce ustępując tylko Polonii Warszawa. Najskuteczniejszą zawodniczką była Anna Kudelska notująca 22 punkty na mecz, tuż za nią młodzieżowa reprezentantka Polski Natalia Gzinka 18,5.
  • KSK Stal Brzeg to dobrze znany nam rywal ligowy. Brzeżanki grają w półfinale po otrzymaniu dzikiej karty, gdyż z grupy północnej zgłosił się tylko 1 zespół. Liderki w sezonie doznały tylko dwóch porażek właśnie z ekipą z Brzegu. Na wyjeździe tylko 3 punktami, ale u siebie nie potrafiły zatrzymać Martyny Mićków, która zdobyła 38 punktów. Stal zanotowała bilans 17-3 co pozwoliło zająć 3 miejsce w ligowej tabeli. Oprócz Mićków na pewno należy zwrócić uwagę na Grażynę Witkoś i jej 190 cm oraz Aleksandrę Teklińską, która przyszła w trakcie sezonu z ŁKS Łódź.
  • UKS Lider Swarzędz ? nasz zespół drugi rok z rzędu wygrał rozgrywki drugiej ligi grupy zachodniej. Nasz bilans to 18 zwycięstw i dwie porażki z Brzegiem. Na pewno nasz zespół stawiany jest również w roli jednej z drużyn liczących się w walce o awans. Na pewno liczymy, że granie na własnej sali przy fantastycznej publiczności pomoże nam w zajęciu jednego z dwóch premiowanych awansem miejsc.
    Harmonogram gier przedstawia się następująco:
  • Piątek 7 kwietnia 16:45 KU AZS UŚ Katowice ? KSK Stal Brzeg
  • Piątek 7 kwietnia 19:00 UKS Lider Swarzędz ? Widzew Szkoła Gortata Łódź