Leszno zdobyte

Wyjątkowo w czwartek przyszło koszykarkom Lidera rozgrywać kolejny mecz ligowy w 1 lidze. Na prośbę zespołu z Leszna, który w weekend nie miał wolnego hali mecze piątek kolejki rozegrany został awansem w czwartek o 20:00. Trener Anna Talarczyk obawiała się trochę terminu rozgrywania spotkania, gdyż większość naszych koszykarek pracuje i na mecz musiały się udać zaraz po pracy. Liderki w Lesznie walczyły o pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. Przed meczem swarzędzanki zajmowały drugie miejsce w lidze z bilansem 3:1, a leszczynianki z bilansem 2:2 były czwarte. Liderki zaczęły piątką: Dedio, Pietraszek, Banach, Tudryn i Urbaniak. Kinga Banach odpowiedzialna była za krycie najbardziej doświadczonej w zespole z Leszna Aleksandry Sobańskie, która stanowić miała największe zagrożenie. Popularna ?Zdzicha? grała trzy sezony temu w barwach Lidera. Niestety po niespełna czterech minutach musiała opuścić boisko z kontuzją. Pierwsza kwarta to nerwowa gra Swarzędzanek, które jednak potrafiły ją przełamać i po 10 minutach prowadzić 16:13. Dobrą zmianę dała Alicja Szloser, która rzuciła ostatnie 5 punktów w tej kwarcie. Początek drugiej kwarty to dobra gra Liderek, które objęły 9-cio punktowe prowadzenie 25:16 po 5 punktach Oli Pietraszek. Niestety swarzędzanki zamiast pójść za ciosem, zupełnie stanęły i po serii 14:4 pozwoliły zespołowi Tęczy na objęcie prowadzenia 30:29. W grze przyjezdnych była zbyt dużo nerwowości i prostych błędów. Po przerwie na żądanie Liderki wróciły do prowadzenia i do przerwy wygrywałyt 34:31. Początek trzeciej kwarty to najlepszy okres swarzędzanek, które prowadziły 45:35. Przede wszystkim lepiej broniły i opanowały zbiórkę na deskach w czym brylowały Dominika Urbaniak 16 zbiórke i Justyna Tudryn 14. Całą czwartą kwartę utrzymywało się prowadzenie Lidera, który wygrał ostatecznie 68:62. Było to czwarte zwycięstwo swarzędzanek w pięciu meczach, ale pierwsze na wyjeździe. Liderki po tym meczu do soboty objęły fotel Lidera w pierwszej lidze, co dla beniaminka jest na pewno dużym osiągnięciem. Punkty w tym meczu zdobywały: Pietraszek 20, Szloser 18, Tudryn 8 (14zb), Kotula 7, Banach 5, Dedio 4, Urbaniak 4 (14 zb, 5 bloków), Stefańczyk 2, Rutkowska, Gurzęda, Siwińska.

2017-10-27