Fantastyczny weekend młodych Liderek.

Bardzo intensywny weekend rozegrały młode koszykarki Lidera. Mimo bilansu 4-4 trzeba go uznać za bardzo udany. Relację zaczynamy od juniorek, które rozegrały dwa mecze, oba wygrały i zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U18K z trzeciego miejsca. W Ostrowie Liderki pewnie pokonały Ostrovię 73:52, a punkty zdobyły Urbaniak 15, Piasecka 15, Plackowska 13, Żukowska 12, Flaszak O. 8, Flaszak W. 5, Rubach 3, Kasołka 2. W sobotę Lider podejmował Tęczę Leszno i stawk± było trzecie miejsce w lidze. Liderki po 1 kwarcie prowadziły 15:14, ale potem nast±pił koncert gry w ich wykonaniu i w czwartej kwarcie prowadziły już 34 pkt. Ostatecznie wygrały 73:47, a punkty rzuciły: Flaszak W. 21, Piasecka 11, Flaszka O., Krzywińska, Plackowska i Żukowska po 8, Urbaniak 6, Rubach 3, Kasołka. Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się dniach 22-24 marca, a rywali i gospodarza poznamy na dniach. W niedzielę Kadetki U16K podejmowały MUKS Poznań i tylko zwycięstwo przedłużało ich marzenia o pierwszym miejscu w lidze. Po meczu, który przypominał jazdę rollercoasterem, Liderki wygrały po dogrywce 77:72. Po pierwszej kwarcie przegrywały 15:23, po drugiej wygrywały 40:36, a w czwartej nawet 11 pkt. W dogrywce zachowały więcej zimnej krwi i mogły cieszyć się z wielkiego sukcesu. Punkty rzuciła Piasecka 21, Żukowska 19, Plackowska 13, Majchrzak 8, Turek 6, Krzywińska 6, Kasołka 4, Rubach, Fornalik, Wieżewska. W pozostałych meczach Młodziczki Młodsze uległy na wyjeĽdzie najlepszemu zespołowi ligi MUKSowi Poznań 25:88, ale udało się nie stracić 100 punktów. W niedzielę w Lesznie przegrały z Tęcz± 53:68, ale po dobrej grze. Poza tym należy pamiętać, że Liderki s± rok młodsze. Punkty w tych meczach zdobywały: Szuba 7 i 16, Maj 2 i 17, Walaszek 4 i 9, Owczarz 5 i 4, Łuczak 4 i 6, Kubiak 0 i 1, Gibki 3 i 0, B±k, Flaszak, Przespolewska, Sznajder. W sobotę w Koninie Kadetki B przegrały 58:71, ale niestety przetrzebione przez kontuzje grały tylko w siedmioosobowym składzie i w końcówce zabrakło sił. Zdobycze punktowe: Sznajder 22, Fornalik 12, Wieżewska 8, Adamczak 5, Betka 5, Szukalska 4, Kaczyńska 2. Żaczki U11K pokonały w sobotę w Swarzędzu UKS Delfin Kłecko 51:20, a punkty rzuciły: Zaj±c 10, Sikora 10, B±calska 8, Fr±ckowiak 6, Garstka 6, Maj 5, Konwisarz 4, Molenda 2, Kuchcińska, Nawrot, Szajek.