Inauguracyjna porażka w Swarzędzu

W niedzielne popołudnie na hali SCSiR odbyła się inauguracja sezonu I Ligi Koszykówki Kobiet. W swoim debiutanckim meczu przed swarzędzką publicznością koszykarki Lidera AZS II Swarzędz podejmowały zespół AZSu Uniwersytet Warszawski. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć bardzo wyrównany i zacięty mecz, stojący na wysokim poziomie jak na żeńską koszykówkę. Swarzędzanki nie były faworytem tego spotkanie, ale przez cały mecz walką i ambicją nadrabiały braki fizyczne. Niestety przegrana zacięta końcówka zadecydowała o niewielkiej porażce 63:69.
Mecz rozpoczęła celnym rzutem za 3 punkty 17-sto letnia juniorska reprezentantka Polski Daria Marciniak, a chwilę potem prowadziliśmy już 5:0. Wkrótce gra się wyrównała, a wynik oscylował głównie wokół remisu 6:6, 8:8 i 10:10. W końcówce pierwszej kwarty do głosu doszły warszawianki i to one po pierwszej odsłonie meczu prowadziły 16:22. Drugą kwartę rozpoczęliśmy wyśmienicie od runu 11:2 i po 3 minutach prowadziliśmy 27:24, grając z wielkim zaangażowaniem w obronie i wymuszając kilka strat i rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Niestety znowu końcówka kwarty należała do przyjezdnych i na przerwę schodziliśmy przegrywając czterema oczkami 32:36. Trzecia kwarta to gra kosz za kosz i mimo zaciętości w obronie nie udawało się zniwelować przewagi akademiczek z Warszawy. Tym razem to jednak my osiągnęliśmy przewagę pod koniec kwarty. Punkty Wiśniewskiej, Grześczyk i Czuk wyprowadziły nas na prowadzenie 52:49. Pierwsze minuty czwartej kwarty to nasze najwyższe prowadzenie 56:49 po punktach Wiśniewskiej. Niestety w tym momencie zabrakło zimnej krwi, kilka niepotrzebnych zbyt szybkich akcji oraz strat spowodowało zryw warszawianek, które objęły prowadzenie. Udało nam się jeszcze doprowadzić do remisu po 62, ale w końcówce większe doświadczenie zawodniczek z Warszawy zatriumfowało. Desperackie faule i rzuty za 3 punkty w ostatniej minucie nie pozwoliły nam już odwrócić losów spotkania. Ostatecznie to zespół gości mógł cieszyć się ze zwycięstwa 63:69.
Po meczu, w który nasze zawodniczki włożyły mnóstwo serca, walki i ambicji, pozostaje niedosyt. Chociaż z drugiej strony można być zadowolonym, do końca mieliśmy szansę na zwycięstwo, a sam mecz dostarczył mnóstwa emocji i mógł się podobać.
Na wyróżnienie zasługują: Daria Marciniak 16 pkt. i 7 zb., Katarzyna Grześczyk 11 pkt., 8zb. oraz Katarzyna Czuk 7 pkt. i 6 asyst.

Nasz zespół grał w składzie: Marciniak 17, Grześczyk 11, Czuk, Lewińska i Pacyńska po 7, Siwczak i Wiśniewska po 6, Pietraszek 3, Dedio i Taszycka 0.

Następny mecz przed własną publicznością rozegramy 30 października o 16:30, a naszym przeciwnikiem będzie AZS Uniwersytet Gdański. Natomiast w najbliższą niedzielę udajemy się do Siedlec na mecz z tamtejszym MKK.

2011-10-16