Pierwsze zwycięstwo Lidera AZS II Swarzędz

Swoje pierwsze historyczne zwycięstwo w 1 Lidze Koszykówki Kobiet. W niedzielne popołudnie pokonaliśmy AZS Uniwersytet Gdański 72:58 (12:14, 22:11, 16:11, 22:22). Był to nasz czwarty mecz ligowy i pierwszy raz schodziliśmy z parkietu z podniesioną głową.
Początek meczu rozpoczęliśmy bardzo nerwowo i po trzech minutach przegrywaliśmy 0:7, a dziewczyny grały jakby sparaliżowane. Pierwsze punkty zdobyła Ola Pietraszek, a naszą grę ożywiło wejście na parkiet reprezentantki Polski juniorek Kingi Woźniak, która zadebiutowała w naszym zespole. Do końca pierwszej kwarty trwała walka kosz za kosz, a kwartę zakończyła punktami kolejna debiutantka szesnastoletnia Weronika Telenga.
Druga kwarta to bardzo dobra gra naszego zespołu, 9 punktów Woźniak i pewna gra kapitan Katarzyny Grześczyk pozwoliły nam wygrać ją aż 22:11. Do przerwy Katarzyna Grześczyk miała na swoim koncie prawie double-dobule 11 punktów i 9 zbiórek, poza tym najwięcej punktów zdobyły do przerwy Woźniak 9 i Wiśniewska 8.
Trzecia kwarta to niemoc strzelecka obydwu drużyn, które przez 3 minuty nie mogły zdobyć punktów. Potem graliśmy znowu kosz za kosz, ale po naszej stronie było widać większą determinację i zaangażowanie co skutkowało przechwytami po których zdobywaliśmy sporo punktów. Nasze przeciwniczki często faulowały nie mogąc nadążyć za naszymi zawodniczkami. W tej kwarcie 6 punktów zdobyła Magda Dedio. Po trzeciej kwarcie prowadziliśmy 50:36 i coraz bliżej było do upragnionego pierwszego zwycięstwa.
Ostatnia kwarta była najbardziej wyrównana, ale grając konsekwentnie długie akcje kontrolowaliśmy spotkanie i nasza przewaga ani razu nie zmalała poniżej 10 punktów. Mecz zakończyła celnym rzutem za trzy punkty z faulem Paulina Adamowicz, a akcja ta wywołała wielki wybuch radości wśród zawodniczek i publiczności, która dość licznie zgromadziła się na spotkaniu mimo konkurencji w postaci meczu Lech - Legia.
Ostatecznie odnieśliśmy cenne pierwsze zwycięstwo ligowe, które pozwoliło nam opuścić ostatnie miejsce w tabeli.
Najlepszą zawodniczką spotkania była Katarzyna Grześczyk, która zdobyła 15 punktów, zaliczyła 17 zbiórek i 6 przechwytów a jej eval meczowy wyniósł 31 co pozwoliło jej zdobyć tytuł zawodniczki kolejki.

Zdobyczą punktową w naszym zespole podzieliły się: Grześczyk 15, Wiśniewska 14, Woźniak 10, Pietraszek 8, Swiczak 7, Dedio 6, Adamowicz 4, Czuk, Lewińska, Pacyńska i Telenga po 2 oraz Taszycka 0. Już w najbliższą niedzielę o 18:30 w Kórniku w hali OAZA grać będziemy z MUKSem.

2011-10-30