Kolejne zwycięstwo Lidera AZS II Swarzędz

W niedzielny wieczór na nowej hali Oaza w Kórniku koszykarki Lidera AZS II Swarzędz spotkały się w małych derbach Wielkopolski z zespołem MUKS Kórnik. Obydwa zespoły są zespołami rezerwowymi zespołów Ekstraklasy: Inei AZS Poznań i MUKSu Poznań. Nasze zawodniczki przystąpiły do tego meczu po naszym pierwszym ligowym zwycięstwie i były podwójnie zmotywowane, żeby odnieść kolejny, tym razem nad lokalnym rywalem.

Mecz rozpoczęliśmy nerwowo przegrywając na początku spotkanie 9:3. Dopiero po 3 minutach pierwszej kwart zaczęliśmy grać spokojnie wykorzystując wszystkie nasze atuty. Zdobyliśmy 16 punktów z rzędu po celnych trafieniach: Grześczyk, Pietraszek, Siwczak, Pacyńskiej i Woźniak. Pierwsza kwarta zakończyła się naszym prowadzenie 21:14. Pierwsze minuty II kwarty to gra kosz za kosz, po której utrzymywała się nasza przewaga. Niestety od stanu 29:21 kolejne minuty przegraliśmy 10:2 i na tablicy widniał remis po 31. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 39:36 i nic w tym derbowym spotkaniu nie było jeszcze wiadome. Trzecią kwartę lepiej zaczęły gospodynie i po kilku celnych rzutach objęły prowadzenie 44:41. Sygnał do odrabiania strat dały dwie najbardziej doświadczone zawodniczki Monika Siwczak i Katarzyna Grześczyk, po punktach których ponownie objęliśmy prowadzenie. Do końca III kwarty przeważaliśmy i na koniec tej części meczu prowadziliśmy 57:44, a samą trzecią kwartę wygraliśmy 18:8. Wysokie prowadzenie uśpiło nasze zawodniczki, czwarta kwarta upływała pod dyktando zawodniczek MUKSu, które mozolnie odrabiały straty. Doświadczenie naszych zawodniczek nie pozwoliło jednak na zaprzepaszczenie naszego zwycięstwa w tym meczu. MUKS zbliżył się końcówce na 3 oczka 63:66, ale fantastyczna akcja Darii Marciniak zakończona celnym koszem z faulem pozwoliła nam dowieźć zwycięstwo do końca. Ostatnie punkty z końcową syreną zdobyły zawodniczki MUKSu, ale mecz zakończył się naszym zwycięstwem 69:67.

Punkty w tym meczu zdobywały: Kinga Woźniak 14, Katarzyna Grześczyk 13 (13 zbiórek), Monika Siwczak 13, Ola Pietraszek 11, Daria Marciniak 7 (9 zbiórek), Olga Pacyńska 7, Wioletta Wiśniewska 2, Paulina Lewińska 2, Katarzyna Czuk, Magda Dedio, Weronika Telenda i Paulina Adamowicz 0. Graczem meczu ponownie została kapitan naszego zespołu Katarzyna Grześczyk. Popularna "Kola" zanotowała kolejne double-double 13 punktów i 13 zbiórek do tego notując 2 asysty, blok i przechwyt bez żadnej straty, nie schodząc ani na sekundę z parkietu. Te statystyki pozwoliły jej drugi raz z rzędu zostać graczem kolejki grupy A I Ligi Kobiet.

Już w najbliższą sobotę 12 listopada zapraszamy wszystkich kibiców na kolejny mecz naszego zespołu. O godzinie 18:00 na hali SCSiR przy ul. Św. Marcin podejmiemy zespół SMS PZKosz Łomianki. Przyjdź i pomóż nam zwyciężyć! - Wstęp wolny!

2011-11-06