Porażka w Warszawie z AZS UW

W minioną sobotę 11 grudnia w Warszawie rozgrywaliśmy kolejny mecz w I Lidze Koszykówki Kobiet. Niestety z różnych losowych przyczyn udaliśmy się do stolicy bez dwóch najlepszych zawodniczek kapitan Katarzyny Grześczyk i Moniki Siwczak. Mimo takiego osłabienia cały mecz walczyliśmy zacięcie z faworyzowanym zespołem AZS Uniwersytet Warszawski by ostatecznie ulec 41:51.

Do Warszawy udaliśmy się w mocno młodzieżowym składzie, aż sześć zawodniczek: Wiśniewska, Telenga, Skoczylas, Glinicka i Ratajczak nie ukończyło jeszcze 18 lat. Mecz rozpoczęliśmy piątką: Pacyńska, Wiśniewska, Dedio, Telenga i Pietraszek. Mecz rozpoczął się pod nasze dyktando, po 5 minutach prowadziliśmy 9:0, a trener zespołu gospodarzy musiał szybko wziąć przerwę na żądanie. Pierwsza kwarta zakończyła się naszym prowadzeniem 15:7. Niestety kolejny raz dopadł nas syndrom "II kwarty", w której zdobyliśmy tylko 4 punkty tracąc aż 18 i na przerwę schodziliśmy przegrywając 25:19. W III kwarcie przegrywaliśmy już 10 punktami, ale końcówka tej odsłony to nasz pościg i ostatecznie udało nam się zmniejszyć prowadzenie gospodyń do trzech punktów 35:38. Ostatnia część spotkania to znowu nasza niemoc strzelecka, zamiast pójść za ciosem pozwoliliśmy akademiczkom z Warszawy na łatwe punkty i odskoczenie na 10 "oczek". Po słabej ostatniej kwarcie przegranej 13:6, ulegliśmy warszawiankom 51:41.

Najlepszą zawodniczką Lidera była Magdalena Dedio, która zdobyła 13 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst, ale niestety musiała przedwcześnie opuścić boisko za 5 fauli. Ponadto punkty dla naszego zespołu zdobywały: Pacyńska 9, Wiśniewska 8 (11 zbiórek), Skoczylas 3, Pietraszek 3, Telenga 2 (10 zbiórek i aż 5 bloków), Ratajczak 2, Glinicka 1, Taszycka i Tudryn 0. Niestety celność naszych rzutów z gry pozostawiała wiele do życzenia, tylko 22% i to było główną przyczyną naszej porażki. Wraz z przestojami w grze, które zdarzają nam się kolejny raz.

Już w najbliższą środę 14 grudnia o godzinie 18:00 na hali SCSiR spotkamy się liderem grupy B I ligi Kobiet Language School Pabianice w ramach rozgrywek Pucharu Polski PZKosz. Natomiast w niedzielę 18 grudnia zapraszamy wszystkich kibiców na godzinę 19:30 na halę SCSiR na ligowy mecz rundy rewanżowej z MKK Siedlcem, któremu będziemy chcieli się zrewanżować za porażkę z pierwszej rundy. Przyjdź i pomóż nam zwyciężyć.

2011-12-10