Udany rewanż z MKK Siedlce

Późny niedzielny wieczór był bardzo szczęśliwy dla koszykarek Lider AZS II Swarzędz. W meczu I Ligi Kobiet zrewanżowały się zespołowi MKK Siedlce za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek i pewnie zwyciężyły 71:59. W pierwszym meczu w Siedlcach ulegliśmy 59:67, więc nasze dwunastopunktowe zwycięstwo pozwoliło nam osiągnąć korzystny bilans w dwumeczu.

Trener Anna Talarczyk na początku meczu desygnowała piątkę: Grześczyk, Pietraszek, Pacyńska, Dedio i Telenga. Mecz rozpoczął się od dwóch celnych rzutów na trzy punkty dobrze tego dnia dysponowanej Oli Pietraszek. Niestety w pierwszej połowie nie potrafiliśmy skutecznie zabezpieczyć swojej tablicy i zawodniczki z Siedlec wielokrotnie mogły ponawiać swoje akcje. Po trzech minutach gra się wyrównała, a na tablicy często widniał wynik remisowy. W końcówce pierwszej odsłony zdobywamy 6 punktów z rzędu i na zakończenie prowadzimy 18:12. W pierwszej kwarcie po 8 punktów zdobyły Katarzyna Grześczyk i Ola Pietraszek.
Przed drugą kwartą mieliśmy wiele obaw, gdyż z przekroju całego sezonu właśnie w drugiej kwarcie mamy okresy największego przestoju w grze. Nasze obawy okazały się uzasadnione, przegraliśmy pierwsze trzy minuty 1:9 i przegrywaliśmy 19:21. Licznie, mimo później pory meczu, zgromadzona publiczność przezywała huśtawki nastrojów. Na szczęście po 3 kiepskich początkowych minutach, odzyskaliśmy rytm gry, poprawiliśmy skuteczność i ponownie objęliśmy prowadzenie. Dobra gra Moniki Siwczak i Katarzyny Grześczyk pozwoliła nam schodzić na przerwę przy prowadzeniu 38:29.
Trzecia kwarta to wyrównana gra kosz za kosz. W czwartej minucie udaje nam się osiągnąć najwyższe 16-punktowe prowadzenie 51:35. Na ławce trenerskiej drużyny goście wkradło się zdenerwowanie, które skutkowało coraz większymi pretensjami do arbitrów tego meczu. Ostatecznie zakończyło się to przewinieniem technicznym dla ławki zespołu z Siedlec. W końcówce trzeciej kwarty zespół naszych gości odrobił część strat i po trzech odsłonach prowadziliśmy dziesięcioma punktami 52:42. Najlepsza w tej odsłonie była Monika Siwczak, która zdobyła 8 z 14 punktów zespołu.
Na początku czwartej odsłony ponownie zwiększamy nasze prowadzenie do 16 oczek po punktach Wioletty Wiśniewskiej. 6 minut przed zakończeniem spotkania prowadziliśmy 60:44. Doświadczony trener zespołu gości Todor Mołow próbował wielu rozwiązań z różną obroną, ale nie dawało to oczekiwanych rezultatów. Nasz zespół mądrze dzielił się piłką i nie tracił piłki w głupi sposób. Straty próbowała zmniejszyć przede wszystkim dobrze tego dnia dysponowana Magda Kowalska, która zdobyła aż 20 punktów pięciokrotnie trafiając za 3 punkty. Zespół z Sielec próbował chociaż nie przegrać tego meczu większą różnicą punktów niż 8, ale w niedzielny wieczór na hali SCSiR nawet to się nie udało.
Zwycięstwo celnymi rzutami przypieczętowała Monika Siwczak. Najgorszy mecz w sezonie rozegrała liderka zespołu MKK Paulina Gajdosz, która zdobyła tylko 1 pkt. z rzutów wolnych, nietrafiając żadnego z ośmiu rzutów z gry.

Pierwszy raz w sezonie udało nam się zwyciężyć we wszystkich kwartach w meczu. Kolejny raz liderką naszego zespołu była kapitan Katarzyna Grześczyk, która zdobyła 22 punkty, zanotowała 9 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty i 2 bloki. Występ na tym poziomie pozwolił jej kolejny raz w bieżącym sezonie zostać zawodniczką kolejki. Bardzo dobre zawody rozegrały również Monika Siwczak 16 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty oraz Ola Pietraszek, która rozegrała najlepszy mecz w sezonie notując 15 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty. Ponadto punkty dla naszego zespołu dobywały: Wiśniewska 8 (7 zb.), Woźniak 6, Telenga 4, Dedio, Pacyńska, Czuk i Lewińska 0.

Bardzo zależało nam na wzięciu rewanżu na zespole z Siedlec. Sukces w tym meczu pozwolił na poprawę nastroju po dwóch porażka z rzędu. Zagraliśmy dobre spotkanie, na pochwałę zasłużył cały zespół, który był zdecydowanie lepszy w przekroju całego spotkania.
Do rozegrania pozostał nam ostatni mecz przed świętami z AZS Uniwersytet Gdański, który zostanie rozegrany w najbliższą środę w Gdańsku o godz. 18:00.

Zawodniczki i sztab trenerski chciałby z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzyć wszystkim kibicom koszykówki oraz wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Swarzędz zdrowych, spokojnych świąt, pełnych rodzinnego ciepła, radości, życzliwości i uśmiechu.

2011-12-19