Porażka w Łomiankach

Niestety porażką zakończył się wyjazd naszych koszykarek do podwarszawskich Łomianek na mecz z SMS PZKosz. Nasze dziewczyny przegrywały całe spotkanie i ostatecznie uległy 40:64. Główną przyczyną naszej porażki było aż 26 popełnionych strat i kiepska skuteczność rzutowa, trafiliśmy tylko 25% rzutów z gry i nie trafiliśmy aż 14 rzutów wolnych. Z taką efektywnością rzutów ciężko szukać zwycięstwa, szczególnie w meczu wyjazdowym. Zespół gospodyń przystąpił do tego spotkania podrażniony niespodziewaną porażką w Swarzędzu. Spotkanie to decydowało, który zespół awansuje do grupy C drugiej rundy rozgrywek, w której odbędzie się walka o awans do Ekstraklasy, a który znajdzie się w grupie D, która będzie walczyła o utrzymanie. Już sam fakt, że na trzy kolejki przed końcem pierwszej fazy rozgrywek liczyliśmy się w walce o grupę C jest naszym ogromnym sukcesem. Przed sezonem zakładaliśmy, że naszym celem jest walka o utrzymanie, a udało nam się włączyć w walkę o górną czwórkę tabeli. Niestety przegrana w Łomiankach ostatecznie zamknęła nam tą drogę. W ligowej tabeli nadal zajmujemy piąte miejsce. W dwóch ostatnich meczach pozostaje nam walczyć o jak najlepsze rozstawienie w grupie D.

Po meczu w Łomiankach na pochwałę zasługuje tylko Katarzyna Grześczyk, która zanotowała kolejne double-double w sezonie ? 12 punktów i 11 zbiórek. Ponadto punkty dla naszego zespołu zdobywały: Pietraszek 6, Glinicka 4, Pacyńska 4, Ratajczak 4, Dedio 3, Skoczylas 2, Telenga 2 (9zb), Olejnik 2 i Adamowicz 1 (7zb).

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny mecz I Ligi Koszykówki Kobiet, o godzinie 18:00 w hali SCSiR przy ul. Św. Marcin 1 podejmiemy wicelidera rozgrywek zespół MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. W pierwszym spotkaniu w Sokołowie ulegliśmy tylko pięcioma punktami i na pewno będziemy chcieli się zrewanżować za porażkę. Zapraszamy wszystkich kibiców ? przyjdź i pomóż nam zwyciężyć.

2012-01-14