V miejsce koszykarek lider po rundzie zasadniczej

W sobotę 28 stycznia w samo południe w Gdyni rozgrywaliśmy ostatni mecz rundy zasadniczej I Ligi Koszykówki Kobiet z rezerwami Lotosu Gdynia ? GTK Wejherowo. Stawką tego spotkania było V miejsce na zakończenie rozgrywek. Gospodynie musiały wygrać mecz co najmniej sześcioma punktami, żeby wyprzedzić nas w ligowej tabeli. Na mecz udaliśmy się bez chorej Olgi Pacyńskiej, a dodatkowo GTK wzmocniło się zawodniczkami z pierwszego zespołu.

Mecz rozpoczęliśmy piątką: Dedio, Pietraszek, Lewińska, Grześczyk i Telenga. Początek rozpoczęliśmy nerwowo i po 3 minutach przegrywaliśmy 7:2, potem gra się wyrównała i po pierwszej kwarcie GTK prowadziło 18:14. W drugiej kwarcie po celnym rzucie najlepszej tego dnia Weroniki Telengi objęliśmy prowadzenie 19:18. Na przerwę niestety schodziliśmy przegrywając 32:26, 11 punktów z naszego dorobku do przerwy zdobyła właśnie Telenga.
Trzecia kwarta była okresem naszej najlepszej gry, wygraliśmy tą odsłonę 23:18 i udało nam się zniwelować przewagę gospodyń do jednego oczka 50:49. Niestety w czwartej kwarcie nie udało nam się przełamać wyniku i objąć prowadzenia w tym spotkaniu. Przewaga GTK cały czas oscylowała w okolicach 4-6 oczek. Ostatnie 6 naszych punktów zdobyła Paulina Lewińska, ale niestety nie udało nam się zwyciężyć w tym spotkaniu i ostatecznie przegraliśmy 58:63. Najlepszą zawodniczką spotkania była Weronika Telenga, która zdobyła 18 punktów i dołożyła do tego 13 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i trzy bloki, jej wskaźnik efektywności wynoszący 28 pozwolił jej zdobyć tytuł zawodniczki kolejki. Ponadto punkty dla naszego zespołu zdobywały: Pietraszek 10, Dedio 9 (4 asysty), Lewińska 9 (5 przechwytów), Wiśniewska 8, Grześczyk 4, Tudryn, Adamowicz, Czuk i Olejnik.

Pięciopunktowa porażka wyrównała nasze zwycięstwo z pierwszego spotkania. W takim przypadku o ostatecznej kolejności w tabeli decydował stosunek koszy rzuconych do straconych, nasz wynosił 1,01 a GTK 0,98. Lider AZS II Swarzędz zajął więc piątek miejsce po 14 kolejkach rozgrywek, a GTK Wejherowo szóste. W szesnastu spotkaniach odnieśliśmy 7 zwycięstw i doznaliśmy 9 porażek. Po zakończeniu rundy zasadniczej drużyny z miejsc 5-9 z naszej grupy i zespoły z miejsc 5-8 z grupy B stworzyły grupę D, w której odbędzie się walka o utrzymanie w I Lidze Koszykówki Kobiet. Wyniki meczów zespołów z tych samych grup zostają zaliczone do nowej tabeli.
Na starcie rozgrywek nasz zespół znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli. W ośmiu zaliczonych spotkaniach wygraliśmy aż sześć meczów i doznaliśmy tylko dwóch porażek zdobywając 14 punktów. Za nami w tabeli plasuje się GTK Wejherowo 13 punktów i CCC II Polkowice 12.

2012-01-28