Porażki z Lublinem i Ostrowem

W minionym tygodniu koszykarki Lidera AZS II Swarzędz rozegrały dwa mecze I Ligi Koszykówki Kobiet gr. D. W środę 29 lutego podejmowały w Swarzędzu zespół AZS UMCS Lublin. Mecz odbywał się w środę, gdyż w dniach 22-26 luty w Gdyni odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek Starszych, w których zespół AZS Poznań zajął II miejsce. W barwach AZSu podczas tego turnieju grało aż 9 zawodniczek, które reprezentowały nasz zespół w rozgrywkach I ligi.
Doświadczenie i ogranie jakie zdobyły w I lidze, zaprocentowało i dało kolejny sukces. Współpraca pomiędzy AZSem Poznań i Liderem Swarzędz daje obopólne korzyści. W środowym spotkaniu grało sześć świeżo upieczonych wicemistrzyń Polski U-20. Niestety po dziewczynach było widać zmęczenie oraz zabrakło Weroniki Telengi i Kingi Woźniak, które były bardzo przemęczone i obolałe.
Prowadziliśmy przez większość spotkania, ale niestety w końcówce zabrakło sił. Zmęczenie + kilka prostych błędów w końcówce spowodowało, że to zawodniczki przyjezdne mogły się cieszyć z końcowego sukcesu. Po bardzo zaciętej i emocjonującej końcówce AZS UMCS zwyciężył 74:72. Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Lewińska 18, Dedio i Pietraszek po 13, Mistygacz 7, Marciniak 6, Grześczyk i Adamowicz J. po 5, Wiśniewska 3, Olejnik 2, Adamowicz P. i Czuk 0. Bolesną stratą dla naszego zespołu była kontuzja kolana Wioletty Wiśniewskiej, która musiała opuścić parkiet w III kwarcie. Jest to podstawowa wysoka zawodniczka naszego zespołu i jest brak będzie bardzo odczuwalny.

W niedzielę 4 marca nas zespół udał się do Ostrowa na kolejny mecz ligowy z Ostrowią. W naszym składzie ponownie zabrakło kilku podstawowych zawodniczek, między innymi: Weroniki Telengi oraz kontuzjowanej Wioletty Wiśniewskiej. Na mecz z silnym zespołem z Ostrowa udaliśmy się praktycznie tylko z dwiema wysokimi zawodniczkami. Mecz rozpoczął się fatalnie z naszej strony, gdyż po 6 minutach przegrywaliśmy już 19:2. Dopiero w końcówce nasz zespół trochę się przebudził i ostatecznie po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 13:23. Druga odsłona meczu to lepsza nasza gra i mozolne odrabianie strat. Wygraliśmy tą kwartę 12:8 i do przerwy przegrywaliśmy tylko 25:31. Początek trzeciej kwarty to znowu okres naszej słabszej gry i przeciwniczki odskoczyły nam na 11 oczek ? 45:34. Pierwszej pięć minut czwartek kwarty wygraliśmy 13:6 i udało nam się zbliżyć do przeciwniczek na 2 punkty. Niestety chwilę później za trzy punkty trafiła Krygowska i Ostrów kolejny raz odskoczył na kilka punktów. Tej straty nie udało się zniwelować i ostatecznie przegraliśmy 59:51. Zabrakło niestety siły rażenia pod koszem, a bez wysokich koszykarek ciężko wygrać mecz w I lidze. Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Lewińska 14, Grześczyk 13 (11zb.), Mistygacz 10 (8zb, 5as), Pietraszek 9, Skoczylas 3, Dedio 2, Czuk 0.

2012-03-05