Cenna wygrana z Polkowicami

W minion± niedzielę swój pierwszy mecz w Swarzędzu rozegrały koszykarki UKS Lider Swarzędz, które podejmowały rezerwy wicemistrza Polski CCC Polkowice. Oba zespoły w pierwszej kolejce pokonały rywalki z Jeleniej Góry my po dramatycznym boju pokonali¶my Karkonosze 52:46 a MKS pokonał Wicho¶ 83:37.

Mecz rozpoczęli¶my pi±tk±: Grze¶czyk, Urbaniak, Pietraszek, Mistygacz i Dedio. Lepiej mecz rozpoczęły zawodniczki z Polkowic, które po 2 minutach prowadziły 4:0. Po nerwowym pocz±tku szybko odzyskali¶my rezon i po pierwszej kwarcie prowadzili¶my 19:11, a punkty zdobywały wszystkie zawodniczki często po ładnych zespołowych akcjach. Drug± kwartę rozpoczęli¶my od runu 9:0 w wykonaniu zmienniczek. W tej kwarcie prowadzili¶my już nawet 17 punktami, ale w końcówce nasze przeciwniczki zniwelowały czę¶ć strat i ostatecznie do przerwy prowadzili¶my 40:32. Trzecia odsłona to popis naszej gry, wygrali¶my t± czę¶ć 25:10. Na desce brylowała Dominika Urbaniaka agresywna obrona wymuszała częste straty, po który zdobywali¶my sporo punktów w kontratakach. Po trzeciej kwarcie prowadzili¶my aż 65:42. To wysokie prowadzenie wprowadziło trochę rozluĽnienia w naszych szeregach. Czwart± kwartę przegrali¶my 11:17, ale ostatecznie pewnie pokonali¶my MKS 76:59.

To zwycięstwo bardzo nas cieszy, gdyż MKS Polkowice to najmocniejszy zespół oprócz nas, również jeden z kandydatów do awansu do pierwszej ligi. Udany debiut w naszych barwach zaliczyła Magda Iwanowicz, która w dniu swoich urodzin zdobyła 9 punktów. Pozostałe punkty zdobywały: Grze¶czyk 18, Mistygacz 11, Maciejewska 11, Urbaniak 11, Dedio 7, Adamowicz 5, Pietraszek 2, Pacyńska 2 oraz Robak i Czachor. Kolejny mecz ligowy rozegramy w niedzielę w Jeleniej Górze. Nasze apetyty po każdym zwycięstwie rosn±, więc liczymy na kolejny triumf.