Czwarte zwycięstwo z rzędu

Kolejny mecz w II lidze koszykówki kobiet rozegrały seniorki UKS Lider Swarzędz. Tym razem naszym rywalem był zespół Stali Odry Brzeg, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Ekstraklasie, ale niestety z przyczyn finansowych musiał wycofać się z najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół z Brzegu przyjechał na spotkanie z nami bardzo zmotywowany, chcąc sprawić niespodziankę pokonując ?Lidera? ligowej tabeli. Nasz zespół musiał sobie radzić bez Pauliny Babij i Olgi Pacyńskiej ale szansę na debiut w barwach drugiej ligi otrzymały czternastoletnie wychowanki UKS Lider Swarzędz: Karolina Idziak i Zuzanna Kaczmarek. Mecz rozpoczęliśmy tradycyjną już piątką: Dedio, Pietraszek, Mistygacz, Grześczyk i Urbaniak. Pierwsza kwarta była bardzo zacięta, nie udało nam się narzucić swojego stylu gry i po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał remis po 19. Druga kwarta to popis szybkiej i składnej gry naszego zespołu, w której zdominowaliśmy zespół gości wygrywając 21:6. 17 punktów w tej kwarcie zdobyła najlepsza tego dnia Dominika Urbaniak, która zakończyła swój kapitalny występ w tej kwarcie celnym rzutem za 3 punkty w ostatniej akcji. Do przerwy prowadziliśmy więc 40:25. Trzecia kwarta to spokojne utrzymanie prowadzenia przez nas zespół. Wygrywamy tą odsłonę 16:12 i nasz przewaga wynosi 19 punktów. Początek czwartej kwarty to 7 punktów z rzędu Paulina Adamowicz. Trenerka Anna Talarczyk dała pograć wszystkim zawodniczkom. Swój pierwszy punkt w sezonie zdobyła Paulina Robak. Trzy minuty przed końcem na parkiecie zadebiutowała Zuzanna Kaczmarek a chwilę później Karolina Idziak. Ostatnią kwartę zremisowaliśmy ponownie po 19. Mimo wysokiego zwycięstwa trenerka nie do końca była zadowolona, narzekając na pierwszą kwartę spotkania i słabszą w niej obronę. Mecz swoim występem uatrakcyjnił półfinalista programu ?Mam talent? Mieszko Włodarczyk, który wielokrotnie prezentował licznie zgromadzonej publiczności swoje wielki umiejętności koszykarsko-żonglerskie. Przed meczem odbyła się prezentacja wszystkich młodzieżowych zespołów koszykarskich UKS Lider Swarzędz. Po czterech rozegranych meczach prowadzimy w ligowej tabeli z kompletem zwycięstw. Cztery zwycięstwa ma również AZS Gorzów Wlkp. z którym zmierzymy się w ostatniej ligowej kolejce. W najbliższy weekend jest przerwa ligowa, a po niej udamy się do Poznania na mecz z MUKSem.

2012-11-05