Ósme zwycięstwo koszykarek

Komplet 8 zwycięstw po pierwszej rundzie Koszykarki UKS Lider Swarzędz nie zwalniają tempa. W swoim ósmym meczu ligowym odniosły ósme zwycięstwo i umocniły się na czele ligowej tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek. W niedzielę na hali SCSiR gościliśmy zespół AZS PWSZ Gorzów Wlkp, który zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Pierwszy zespół z Gorzowa z powodzeniem występuje w Ekstraklasie Kobiet. Niedzielny mecz był więc pojedynkiem na szczycie i zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Nasz zespół mimo kompletu zwycięstwo w ostatnich meczach wyjazdowych (aż 3 z rzędu) prezentował się trochę słabiej, ale liczyliśmy że na swoim parkiecie zaprezentujemy się korzystniej. Do składu wróciła Dominika Urbaniak i ponownie była najlepszą zawodniczką na parkiecie. Wprowadziła duży spokój w szykach obronnych i jednocześnie była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Mecz rozpoczęliśmy piątką: Czachor, Grześczyk, Mistygacz, Adamowicz i Urbaniak. Pierwsze minuty to skuteczna gra zespołu gości, który po 3 minutach prowadził 8:3. Potem skuteczna gra Urbaniak, Grześczyk i Mistygacz pozwoliła objąć nam prowadzenie. Wspomniana wcześniej Dominika Urbaniak miała w pierwszej kwarcie 14 punktów, 11 zbiórek i 5 bloków. Po pierwszej osłonie prowadziliśmy 26:15. W drugiej nasze zawodniczki rezerwowe powiększyły jeszcze przewagę, sześć punktów zdobyła Magda Iwanowicz i do przerwy prowadziliśmy 40:24. Trzecia kwarta to skuteczna gra Katarzyny Grześczyk. Po 30 minutach prowadziliśmy 62:34 i nic nie mogło nam już wydrzeć tego zwycięstwa. W czwartej kwarcie nasze zmienniczki pozwoliły odrobić część strat i ostatecznie zwyciężyliśmy 78:57. Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Urbaniak 21, Grześczyk 16, Iwanowicz 10, Mistygacz 9, Babij 8, Czachor 4, Dedio 4, Pacyńska 2, Maciejewska 2, Adamowicz 2, Robak 0. Po pierwszej rundzie zanotowaliśmy komplet 8 zwycięstw a bilans koszy to 567:429. Najtrudniejszym meczem był nasz ligowy debiut w Jeleniej Górze z Karkonoszami. Właśnie z tym zespołem jako pierwszym spotkamy się w najbliższą niedzielę 16 grudnia o godzinie 19:00 w hali SCSiR przy ul. Św. Marcin 1 w pierwszym meczu rundy rewanżowej. Przyjdź i pomóż nam zwyciężyć!!!

2012-12-09