Tuzin zwycięstw koszykarek

Kolejne dwunaste ligowe zwycięstwo odniosły koszykarki UKS Lider Swarzędz w II Lidze Koszykówki Kobiet. Tym razem w niedzielne popołudnie gościliśmy na hali SCSiR w Swarzędzu zespół MUKS Poznań. Nasze zawodniczki jako lider tabeli i niepokonany zespół w lidze były faworytkami tego pojedynku i ze swojej roli wywiązały się znakomicie. Rozpoczęliśmy piątką: Dedio, Pietraszek, Maciejewska, Grześczyk i Urbaniak. Od początku spotkania na tablicach dominowała Dominika Urbaniak, której pierwsze cztery punkty pozwoliły nam objąć prowadzenie w tym spotkaniu, której nie oddaliśmy do końca meczu. W tym meczu graliśmy bardzo zespołowo, nie było wyraźnej liderki punktowej co pokazało jak szerokim składem dysponujemy w tym sezonie. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 22:9 i niewiadomą pozostała tylko wysokość naszej wygranej. W ósmej minucie drugiej kwarty prowadziliśmy już 33:14, ale chwila dekoncentracji przed przerwą kosztowała nas utratę siedmiu punktów i na przerwę schodziliśmy prowadząc 33:21. W trzeciej odsłonie podkręciliśmy tempo gry, szybkie kontry Anety Maciejewskiej oraz trzy celne rzuty za trzy punkty Oli Pietraszek i Marty Mistygacz pozwoliły nam objąć prowadzenie 54:28. W czwartej kwarcie grały już zawodniczki rezerwowe. Ostatecznie zwyciężyliśmy 67:45, a punkty zdobywały: Pietraszek 11, Urbaniak 10, Grześczyk, Maciejewska i Mistygacz po 8, Adamowicz 7, Babij 6, Dedio 5, Iwanowicz 4, Pacyńska i Robak 0.

2013-02-17