Porażka na zakończenie rundy zasadniczej

Niestety nie udało się koszykarkom UKS Lider Swarzędz zakończyć rundę zasadniczą II Ligi Koszykówki Kobiet bez porażki. W ostatnim ligowym meczu ulegliśmy AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 52:59. Mecz ten nie miał żadnego znaczenia dla końcowego układu tabeli, nasz zespół zapewnił sobie pierwsze miejsce w lidze i awans do baraży już 4 kolejki przez zakończeniem sezonu. Był to więc typowy mecz o prestiż, zespół z Gorzowa chciał się zrehabilitować za słabszy występ w Mistrzostwach Polski U20, a my chcieliśmy zakończyć rozgrywki bez porażki. Niestety nie udało się, a przesądziła o tym fatalna skuteczność rzutowa naszego zespołu. Ostatecznie trafialiśmy z 28 procentową skutecznością, co nie zdarzyło nam się w tym sezonie. Praktycznie wszystkie koszykarki miały problemy z trafieniem do kosza, który tego dnia sprawiał wrażenie zaczarowanego. Wiele naszych rzutów dosłownie wyturlało się z kosza, chociaż niestety nie trafialiśmy również w prostych podkoszowych sytuacjach. Rozpoczęliśmy standardową piątką: Dedio, Grześczyk, Mistygacz, Pietraszek, Urbaniak. W pierwszej kwarcie dobrze funkcjonowała nasza obrona, ale od początku mieliśmy problemy w ataku. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 17:32. Podobnie toczył się mecz w Polkowicach, ale tam zdominowaliśmy kompletnie II połowę i liczyliśmy również na to w tym meczu. Początek trzeciej kwarty natchnął nas optymizmem, lepsza obrona i kilka cennych rzutów pozwoliło nam zniwelować przewagę gospodyń do 8 punktów. Trzecią kwartę wygraliśmy 17:10. W czwartej kwarcie trwała walka kosz za kosz, ale nasze wysiłki celnymi rzutami za 3 punkty niwelowały Gorzowianki. Dwie minuty przed końcem po celnej trójce Magdy Dedio przegrywaliśmy tylko 6 punktami 47:53, ale celną trójką tuż przed końcem upływu 24 sekund odpowiedziała Klaudia Czarnodolska, która chwilę później celnymi rzutami wolnym ustaliła wynik meczu. Punkty w tym meczu zdobywały: Urbaniak 14, Mistygacz 9, Pietraszek 9, Grześczyk 7, Dedio 6, Adamowicz 4, Maciejewska 2, Babij 1, Pacyńska i Iwanowicz 1. Mimo porażki nasz zespół z bilansem 15-1 pewnie awansował z pierwszego miejsca do półfinałowego turnieju barażowego o awans do I ligi. Naszymi przeciwnikami w turnieju będą zespoły: ŁKSu Łódź, AZSu Uniwersytetu Śląskiego oraz Odry Brzeg. Turniej odbędzie się w dniach 22-24 marca, gospodarz turnieju nie jest jeszcze znany. Z turnieju półfinałowego do finału awans uzyskają dwa najlepsze zespoły.

2013-03-10