Fantastyczny weekend młodych koszykarek.

Tak udanego weekendu w młodzieżowej koszykówce UKS Lider Swarzędz nie miał w swojej historii. Nasze Młodziczki Starsze i Kadetki rozegrały trzy spotkania i wszystkie zakończyły się naszymi zwycięstwami.

W sobotnie przedpołudnie zarówno młodziczki jak i kadetki rozegrały mecze ligowe z MKS MOS Konin. Jako pierwsze na parkiet wyszły Kadetki osłabione brakiem kontuzjowanej Amandy Sobolewskiej. Pierwsza kwarta była wyrównana, ale w drugiej nasze zawodniczki zmotywowane przez trener Annę Talarczyk objęły prowadzenie wygrywając ją 14:3. Druga połowa to walka kosz za kosz. Na obu tablicach dominowała Karolina Idziak, która tego dnia zebrała grupo ponad 30 piłek. Graliśmy zespołowo i bardzo ofiarnie. Naszą grą dobrze kierowała rok młodsza kadrowiczka Ola Kucharska. Ostatecznie udało nam się dowieźć prowadzenia i zwyciężyliśmy 53:45. Punkty zdobywały: Idziak 19, Dankowska 17, Kaczmarek 10, Kucharska 4, Opioła 2, Dubiel 1, Wilkanowska, Górna i Przybył 0.

Chwilę później odbył się mecz Młodziczek Starszych. Zespół z Konina był jedynym zespołem, który udało nam się pokonać w dotychczas rozegranych meczach. Obawialiśmy się zmęczenia naszych trzech podstawowych zawodniczek, które grały w meczu Kadetek. W tym meczu wyrównana walka trwała przez trzy kwarty, po 30 minutach prowadziliśmy tylko jednym punktem 32:31. Ostatnia kwarta to bardzo skuteczna gra naszych zawodniczek oraz dobra obrona. Czwartą odsłonę wygraliśmy 17:5, a całe spotkanie 49:36. Najlepszą zawodniczką meczu była Ola Kucharska, która zdobyła prawie połowę punktów naszego zespołu ? 24. Poza tym punkty zdobywały: Wilkanowska 6, Myślińska 5, Drobnik 5, Gomuła 4, Pawlak 2, Turek 2, Naskrętska M. 1, Naskrętska A., Pilarska, Górna 0.

W poniedziałkowe popołudnie Kadetki rozegrały zaległy mecz ligowe, goszcząc w Swarzedzu zespół Kasprowiczanki Ostrów Wlkp. W pierwszym meczu przegraliśmy pechowo czteroma punktami i nasz zespół pałał chęcią zrewanżowania się przeciwniczkom. Stawką tego meczu było trzecie miejsce w Lidze Kadetek B, gdyż zespół z Ostrowa wyprzedał nas tylko jednym punktem. Nasze zawodniczki były wyjątkowo zmotywowane i to było widać na parkiecie. Po 10 minutach prowadziliśmy 19:8. Początek II kwarty to koncert gry, po którym wygrywaliśmy już 34:8 ? zanotowaliśmy serię punktową 15:0. Trener zespołu gości musiał poprosić o przerwę na żądanie, po której jego zespół odrobił część strat. Do przerwy prowadziliśmy 36:22 i byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Po przerwie sukcesywnie zwiększaliśmy nasza przewagę i ostatecznie zwyciężyliśmy 71:40 rozgrywając jedno z najlepszych spotkań w historii naszych zespołów młodzieżowych. Podobać mogło się wiele akcji, widać że poziom organizacji gry naszego zespołu zarówno w obronie jak i w ataku wyraźniej wzrósł. Najlepsza tego dnia była nasza druga kadrowiczka Patrycja Dankowska, która zdobyła 27 punktów. Pozostałą zdobyczą punktową podzieliły się: Idziak 17, Kaczmarek 8, Kucharska 6, Wilkanowska 5 (1 celny rzut za 3 pkt), Przybył 4, Opioła 2, Dubiel 2, Pawlak 0. Po tym zwycięstwie wyprzedziliśmy Kasprowiczankę na trzecim miejscu w ligowej tabeli, taki jest nasz cel na koniec rozgrywek ligowych.

2013-03-11