Drugie dzień półfinałów

Sobota była drugim dniem rozgrywanego w Swarzędzu turnieju półfinałowego o awans do I Ligi Koszykówki Kobiet. W pierwszym meczu spotkały się dwa zespoły, które dzień wcześniej doznały porażek, czyli KSK Stal Brzeg i Widzew Łódź. W zaciętym spotkaniu lepsze okazały się brzeżanki, które pokonały młode łodzianki 69:66. MVP tego spotkania wybrana została Martyna Mićków, która zdobyła 24 punkty. Poza nią wyróżniły się: Aleksandra Teklińska 16 punktów (7zb) oraz Grażyna Witkoś, która do 12 punktów dołożyła aż 18 zbiórek. W zespole z Łodzi najwięcej punktów zdobyły: Anna Kudelska 20 (8zb) oraz Kinga Dzierbicka 13 i Wiktoria Stępień 12.

W drugim meczu gospodynie turnieju czyli nasze Liderki spotkały się z Katowicami. Obydwa zespoły dzień wcześniej wygrały swoje mecze i chciały podtrzymać dobrą passę. Liderki zaczęły od mocnego uderzenia 10:0 po dwóch trójka Emilii Rutkowskiej, ale chwile później Katowice zabrała się do odrabiania strat i tablicy widniał remis po 12. Po 10 minutach Liderki były lepsze o 1 oczko 18:17. Druga kwarta to bardzo dobra gra swarzędzanek, które wygrały tą odsłonę 19:6. Druga połowa na remis po 30 i ostatecznie Liderki zwyciężyły 67:53. MVP meczu została kapitan Lidera Magdalena Dedio, która zdobyła 18 punktów trafiając 6 trójek i dokładając 6 zbiórek i 4 asysty. Poza nią punkty zdobyły: Iwanowicz 13, Rutkowska 10 (5zb), Gurzęda 8 (4as), Urbaniak 8 (10zb, 4as), Tudryn 4 (5zb, 4as), Adamczak 4, Babij 2.

Jutro o 11:00 Widzew spotka się z Katowicami, a o 13:15 zapraszamy na ostatni mecz turnieju, w którym Lider Swarzędz grać będzie ze Stalą Brzeg. Przypominamy, że dwa najlepsze zespoły awansują do turnieju finałowego.