Horror z happy-endem

W trzecim dniu turnieju półfinałowego rozegrano w Swarzędzu dwa mecze. W pierwszym AZS UŚ Katowice po bardzo zaciętym spotkaniu pokonał Widzew Łódź 69:65. Widzew wygrywał już w tym meczu 13 punktami w 15 minucie, ale w drugiej połowie oddał inicjatywę i doświadczenie zatriumfowało nad młodością. MVP meczu została Magda Kaczmarska, która rzuciła 15 punktów, zebrała 15 piłek i rozdała 5 asyst. Poza nią w zespole z Katowic wyróżniła się Izabela Krawczyk i Ewelina Najduch, które zdobyły po 17 oczek, Justyna Zielonka zanotowała 14. Wśród łodzianek 14 punktów rzuciła Anna Kudelska, po 13 Wiktoria Stępień i Kinga Dzierbicka. Zwycięstwem tym katowiczanki zapewniły sobie awans do półfinału bez patrzenia na wynik ostatniego spotkania, w którym Lider Swarzędz grał z KSK Stal Brzeg. Mecz ten miał zadecydować kto będzie drugim finalistą. W lepszej sytuacji były Liderki, które miały już dwa zwycięstwa i mogły sobie pozwolić nawet na 14-sto punktową porażkę. Lepiej w mecz weszły brzeżanki, które prowadziły prawie przez całe spotkanie. Kolejny raz Liderki nie mogły zatrzymać Martyny Mićków, która tym razem zdobyła 27 punktów i została MVP spotkania. Licznie zebrana i żywiołowo dopingująca publiczność wspierała swarzędzanki, które cały czas goniły wynik. W 35 minucie Brzeg wygrywał dokładnie 14 punktami 60:46, ale wtedy po czasie trener Anny Talarczyk Liderki zdobyły 7 punktów z rzędu i zniwelowały stratę. Do końca trwała zacięta walka, ale mimo zwycięstwa 66:59 cieszyć mogły się gospodynie, które zajęły pierwsze miejsce w turnieju i wywalczyły upragniony awans do finału. Lider przegrał w tym sezonie tylko 3 mecze, wszystkie ze Stalą Brzeg. Oprócz Martyny Mićków dobre zawody w zespole z Brzegu rozegrały: Aleksandra Teklińska 17 i Grażyna Witkoś 10. W zespole z Lidera Ania Gurzęda zdobyła 16 punktów (3x3), Magda Iwanowicz 13 (1x3, 8zb), Magdalena Dedio 8 (1x3, 7zb, 6 as), Justyna Tudryn 8 (7zb, 3as, 3 przechwyty), Marysia Adamczak 6 (1x3), Dominika Urbaniak 4 (7zb, 2bl), Paulina Babij 2 (2bl), Joanna Rzeszutek 2, Emilia Rutkowska. Ostateczna kolejność przedstawiała się następująco: 1. Lider Swarzędz 3m 5 pkt. 205:178, 2 AZS UŚ Katowice 3m 5 pkt. 187:182 3. KSK Stal Brzeg 3m 5 pkt. 185:190 4. Widzew Łódź 3m 3 pkt. 190:217

Lider Swarzędz i AZS UŚ Katowice wywalczyły awans do turnieju półfinałowego, w którym spotkają się z UKS Żak Nowy Sącz oraz XX LO SMS Bydgoszcz. Turniej odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia, a gospodarza wyłoni Polski Związek Koszykówki. Czy będzie to Swarzędz przekonamy się w najbliższych dniach.