Dwa cenne zwycięstwa młodych Liderek

Kadetki B i Młodziczki Młodsze UKS Lider Swarzędz walcz± o miejsca na podium w wojewódzkich ligach koszykówki. Zajęcie miejsc w pierwszej trójce byłoby wielkim sukcesem swarzędzanek, które do tej pory w kategoriach młodzieżowych zajmowały co najwyżej 4 miejsce. W tym sezonie jest szansa, że aż dwa zespoły mog± być na pudle, co dowodzi dobrej pracy z młodzież±, któr± wykonuj± trenerzy Lidera. W miniony weekend swoje mecze rozgrywały zarówno podopieczne Anny Talarczyk rocznik 2002/03 jak i Magdaleny Dedio 2004. Obydwa zespoły odniosły bardzo cenne zwycięstwa. W sobotę kadetki pokonały MKS MOS Konin 70:45, ale trener Talarczyk nie była zbyt zadowolona z gry zespołu. O zwycięstwie zadecydowała wysoko wygrana 28:8 trzecia kwarta. Punkty w tym meczu zdobywały: Oliwia Flaszak 24, Wiktoria Flaszak 17, Wiktoria Plackowska 10, Martyna Urbaniak 10, Malina Piasecka 7, Marta Kasołka 2, Laura Jackowska, Agata Krzywińska, Dominka Rubach. W niedzielę młodziczki młodsze grały z Olimpijczykiem I, któremu uległy w Ostrowie 43:41 i zrewanżowały się za porażkę wygrywaj±c 54:45. Młode swarzędzanki trafiły w tym meczu, aż 5 razy za 3 punkty co jest rekordem tego zespołu. Punkty zdobywały: Wiktoria Turek 15 (1x3), Malina Piasecka 11 (2x3), Ola Szuba 8 (1x3), Weronika Kaczmarek (1x3), Oliwia Darmosz, Kamila Przespolewska, Natalia Gibki, Ola Fedan, Gabrysia Kujawa, Julia Nowak, Ola Sznajder, Martyna Wawrzeniak.

2017-05-07