Drugie miejsce Liderek 2004 w Lidze Młodziczek Młodszych

Historyczny sukces osiągnęły Liderki 2004 podopieczne trener Magdaleny Dedio, które w rozgrywkach ligowych zajęły drugie miejsce, najwyższe w historii Lidera. Do tej pory najwyższe miejsce jakie udało się wywalczy w rozgrywkach młodzieżowych to czwarte. Sukces ten jest tym bardziej wart podkreślenia, że w lidze Młodziczek Młodszych wystartowała rekordowa liczba 18 zespołów. W pierwszej rundzie Liderki odniosły 6 zwycięstw i zanotowały 4 porażki co pozwoliło awansować do grupy mistrzowskiej z drugiego miejsca, z zaliczeniem dwóch porażek z najlepszym zespołem MUKS Poznań. W minionym tygodniu koszykarki Lidera rozgrywały dwa ostatnie mecze ligowe grupy mistrzowskiej. W środę w Poznaniu grały z MUKSem II Poznań i był to mecz o drugie miejsce w tabeli. W pierwszym meczu rozgrywanym w Zalasewie Liderki wygrały jednym punktem 40:39. W meczu w Poznaniu Swarzędzanki zwyciężyły 41:31 i zapewniły sobie II miejsce w rozgrywkach. Punkty w tym meczu zdobywały: Piasecka 13, Turek 9, Szuba 7, Kaczmarek 6, Przespolewska 2, Fedan 2, Kujawa 1, Gibki 1, Darmosz, Nowak, Szcześniak, Wawrzeniak. W piątek Liderki udały się do Nowego Tomyśla na mecz z UKS Dream Team. Lider grał w tym meczu bez trzech podstawowych zawodniczek, w tym dwóch kadrowiczek Maliny Piaseckiej i Oli Sznajder. Mimo osłabienia Swarzędzanki zagrały kapitalne spotkanie, po trzech kwartach prowadziły 46:23. W czwartek kwarcie trener Magdalena Dedio dała pograć wszystkim zawodniczkom i wkradło się trochę rozprężenia, ale ostatecznie Liderki odniosły 7 kolejne zwycięstwo w grupie mistrzowskiej. Przegrały tylko pierwszy mecz w Ostrowie 41:43. Punkty w Nowym Tomyślu zdobywały: Turek 14, Darmosz 10, Kaczmarek 8, Kujawa 7, Szuba 4, Wawrzeniak 4, Fedan 4, Gibki 4, Nowak 1, Szcześniak, Dutkiewicz, Książkiewicz. Ogromne gratulacje należą się zarówno trener Dedio, która wykonała fantastyczną pracę z dziewczętami, jak i samym zawodniczkom, które udowadniają, że systematyczna i konsekwentna praca przynosi efekty!

2017-05-14