Koszykówka - udane weekend młodzieży, porażka seniorek

Niestety na tarczy wróciły koszykarki Lidera z Krakowa. Liderki doznały pierwszej porażki w sezonie, ulegając AZS Politechnika Korona Kraków 48:69. Nadmienić trzeba, że krakowianki są faworytkami ligi i nie zaznały jeszcze goryczy porażki. O końcowym wyniku zadecydował piorunujący początek gospodyń, które trafiły pierwsze 7 rzutów ? w tym 4 razy za 3 pkt. (sic!). Po 4 minutach było 16:4 dla Krakowa i tej przewagi nie udało się zniwelować. Punkty w tym meczu zdobywały: Pietraszek 14 (2x3, 7zb), Urbaniak 8 (6zb), Stefańczyk 6 (1x3), Iwanowicz 5, Nowicka 4, Gurzęda 4, Rutkowska 3, Siwińska 2, Tudryn 2 (10zb), Dedio 0 (4 zb, 4 as). Mimo tej porażki Liderki po 3 kolejkach zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli, a w najbliższą niedzielę 22.X o 17:30 na hali SCSiR gościć będą wicelidera tabeli zespół AZS AJP II Gorzów Wlkp.

Za to koszykarska młodzież Lidera sprawiła się wyśmienicie. To był bardzo udany weekend dla młodych koszykarek i koszykarzy ze Swarzędza. W sobotę młodzicy młodsi rocznika 2005/06 zadebiutowali w rozgrywkach ligowych meczem w Kaliszu. Mimo 14-sto punktowej przewagi gospodarzy chłopcy nie poddali się i po emocjonującej końcówce zwyciężyli 58:55. Punkty zdobywali: Gomulak Tymon 16, Madanowski Maksymilian 10, Wojciechowski Adam 10, Wojciechowski Marcin 10, Kacper Kołek 4, Jackowski Oskar 2, Śmichurski Łukasz 2, Urbaniak Jakub 2, Żerkowski Leon 2, Chałupka Jakub, Tkaczyk Filip, Krzywicki Alan. W niedzielne popołudnie młodziczki starsze rocznika 2004 gościły zespół MKS MOS Konin i pewnie zwyciężyły 75:51. Przewaga Liderek nie podlegała dyskusji, a punkty w tym meczu zdobyły: Punkty zdobyły: Natalia Gibki 14, Oliwia Darmosz 14, Wiktoria Turek 14, Malina Piasecka 12, Ola Sznajder 10, Kamila Przespolewska 4, Ola Szuba 3, Aleksandra Fedan 2, Wercia Kaczmar 2, Julia Nowak, Martyna Szcześniak, Martyna Wawrzeniak. Chwilę po nich na parkiet wyszły kadetki B rocznika 2002/03, które grały z MUKSem Poznań. Po bardzo zaciętym meczu zwyciężyły 51:43, a o zwycięstwie zadecydowała wysoko wygrana czwarta kwarta 17:6, gdyż przez 30 minut Liderki goniły wynik. Punkty zdobyły: Oliwia Flaszak 18, Agata Krzywińska 16, Martyna Urbaniak 7, Wiktoria Flaszak 4, Zosia Fornalik 4, Malina Piasecka 2, Marta Kasołka, Oliwia Wieżewska, Dominika Rubach.