Udany weekend koszykarskiej młodzieży Lidera

Aż 6 meczów w weekend rozegrały młodzieżowe zespoły sekcji koszykówki UKS Lider Swarzędz. Osiągnięty bilans 4-2 bardzo cieszy i jednocześnie motywuje do dalszej wytężonej pracy. W piątek w Zalasewie Liderki 2004 grające jako Lider II w lidze Kadetek B pokonały UKS Delfin Kłecko 55:49. Punkty zdobywały: Wiktoria Turek 21, Natalia Gibki 11, Oliwia Darmosz 11, Wercia Kaczmarek 5, Ola Szuba 4, Kamila Przespolewska 2, Ola Sznajder 1, Ola Fedan, Gabrysia Kujawa, Agnieszka Adamczak, Jaśmina Kaczyńska, Martyna Szcześniak. Liderki są namłodszym zespołem w lidze ? rok lub dwa młodszym, więc zwycięstwo tym bardziej cieszy. W sobotę odbyły się dwa mecze i Lider zanotował dwa zwycięstwa. W samo południe w Ostrowie Liderki 2004 z trener Magdaleną Dedio grały z Olimpijczykiem. Był to pojedynek na szczycie grupy B, nasze koszykarki miały bilans 7:0, a przeciwniczki 7:1, jedynej porażki doznając w Swarzędzu.Nasze koszykarki nie pozostawiły złudzeń kto jest lepszy pewnie wygrywając 75:35. Po 8 minutach było 25:4 i pierwsza kwarta ustawiła mecz. Liderki grały dobrze w obronie oraz pomysłowo i zespołowo w ataku. Punkty zdobyły: Malina Piasecka 14, Oliwia Darmosz 13, Wercia Kaczmarek 12, Wiktoria Turek 11, Ola Sznajder 8, Agnieszka Adamczak 6, Natalia Gibki4, Ola Fedan 4, Ola Szuba 2, Kamila Przespolewska 1, Martyna Szcześniak. O 17:00 w Swarzędzu odbył się kolejny mecz 2 Ligi Kobiet, w którym podejmowaliśmy KK Wilki Morskie Szczecin. Nasz młody zespół kadetek tym razem grał wzmocniony 3 seniorkami z pierwszego składu. Liderki prowadziły od pierwszej od ostatniej minuty i wygrały 59:54. W zespole trenera Andrzeja Śniadka punktowały: Oliwia Flaszak 18, Magda Iwanowicz14, Agata Siwinska 8, Emilia Rutkowska 7, Wiktoria Flaszak 5, Martyna Urbaniak 4, Kaja Drobnik 3, Laura Jackowska, Nika Rubach, Agata Krzywińska. W niedzielę pierwszy raz Lider grał na nowej hali w Szkole Podstawowej w Kobylnicy. O godzinie 10:00, 12:00 i 14:00 odbyły się trzy mecze młodzieżowych zespołów sekcji koszykówki. W pierwszym Liderki 2006 wraz z trener Magdaleną Dedio rozgrywały mecz na szczycie w lidze U12K z MUKS Kórnik. Obydwa zespoły nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Niestety swarzędzanki grały osłabione brakiem 4 podstawowych zawodniczek i uległy 66:54. Kórniczanki prowadziły całe spotkanie, a Liderkom udało się zniwelować wysoką przewagę dopiero w czwarte kwarcie. Punkty dla Lidera zdobywały: Julia Zawieja 19, Oliwia Janicka 12, Marta Walaszek 11, Ola Kubiak 8, Oliwia Szramkiewicz 4, Gabrysia Flaszak, Ania Rzepka, Martyna Łuczak, Julia Verschelden, Oliwia Bąk i Karolina Maj. W drugim meczu Liderki 2007/08 z trener Anną Talarczyk podejmowały zespół UKS Dwójka Rogoźno. Rywalki są zespołem dużo bardziej ogranym i doświadczonym i zwyciężyły 63:22. Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Gabrysia Flaszak 12, Julia Zając 6, Antosia Maj 2, Antosia Sikora 2, Julia Wróbel, Wiktoria Garstka, Patrycja Matecka, Pola, Bącalska, Luiza Pacholska, Julia Molenda, Łucja Kłobus, Natalia Ratajczak, Zosia Łyżwińska. Po dziewczynkach odbył się mecz chłopców rocznika 2005/06 w lidze U13M z KTKosz Kalisz. Koszykarze Lidera podopieczni trenera Tomasza Szelągiewicza zwyciężyli 82:65 prowadząc przez całe spotkanie. Punkty w tym meczu zdobywali: Tymon Gomulak 15, Marcin Wojciechowski 13, Adam Wojciechowski 12, Kacper Kołek 12, Sebastian Zdankiewicz 12, Łukasz Śmichurski 6, Maksymilian Madanowski 4, Alan Krzywicki 4, Hubert Biedny 2, Leon Żerkowski 2, Jakub Urbaniak.