Wysoka wygrana Liderek

W niedzielę Lider Swarzędz gościł w ramach rozgrywek I Ligi Koszykówki Kobiet zespół MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Rywalki to ostatni zespół w tabeli, do tej pory bez zwycięstwa, więc na pewno ciężko było im myśleć o zwycięstwie w Swarzędzu. Trener Anna Talarczyk desygnowała do gry następującą pierwszą piątkę: Dedio, Gurzęda, Szloser, Iwanowicz i Urbaniak. Liderki rozpoczęły mecz bardzo nieskutecznie i po 3,5 minutach przegrywały 4:5. Od tego momentu zaczęła się bardzo skuteczna gra i dobra obrona. Kolejne minuty pierwszej kwarty to wynik 25:2 i prowadzenie 29:7 po 10 minutach. Druga kwarta to rozprężenie i utrzymywanie przewagi. Do przerwy swarzędzanki prowadzą 46:23 i można powiedzieć, że jest po meczu. Ostatecznie UKS Lider zwyciężył 89:37. Punkty w tym meczu zdobywały: Szloser 18 (6zb, 3x3), Banach 14 (7/7 zz gry), Tyszkiewicz 11, Urbaniak 9 (11zb, 4bl), Nowicka 9, Gurzęda 7 (5zb), Siwińska 6, Kotula 5, Stefańczyk 4 (5zb), Dedio 2 (6as), Rutkowska 2, Iwanowicz 2. Przed meczem młode Liderki zbierały żywność i chemię w ramach akcji Szlachetna Paczka, dla rodziny poszkodowanej w pożarze w Kostrzynie. Kolejny raz nasi wspaniali kibice stanęli na wysokości zadania i otworzyli swoje serca dla potrzebujących ? bardzo dziękujemy!!!