Liderki w finale 2 Ligi Kobiet

Koszykarki Lidera w miniony weekend udały się do Bochni na turniej półfinałowy 2 Ligi Kobiet. Cztery zespoły: MOSiR Bochnia, UKS 4 Ursus Warszawa, MTS Ikar Niepołomice oraz Lider walczyć miały przez trzy dni o dwa premiowane awansem do finału miejsca. Liderki rozpoczęły w piątek od meczu z Niepołomicami. Już pierwsza kwarta ustawiła mecz, gdyż szybko i pomysłowo grające Liderki wygrały ją 35:10. Trener Anna Talarczyk mogła w pełni rotować składem i wszystkie 10 koszykarek zapisało na swoim koncie zdobycze punktowe. Lider zwyciężył 100:63 i była to pierwsza setka Liderek w tym sezonie. Punkty w tym meczu zdobyły: Wojdalska 21, Kotula 16, Siwińska 16, Flaszak O. 12, Żukowska 11, Plackowska 7, Flaszak W 7, Urbaniak 4, Płóciennik 4, Dedio 2. W drugim spotkaniu dość niespodziewanie Ursus pokonał Bochnię 79:74. W sobotę swarzędzanki grały z warszawiankami i również pewnie zwyciężyły 87:55. Najlepsza w wykonaniu Liderek była trzecia kwarta wygrana 24:9. Kapitalnie zagrały młode wychowanki Wiktoria Plackowska 12 pkt i Wiktoria Flaszak 10, która bardzo dobrze kryła najlepszą w Ursusie doświadczoną Agnieszkę Lichomską. Poza nimi punkty zdobyły: Wojdalska 27, Dedio 12, Siwińska 7, Płóciennik 6, Kotula 5, Żukowska 4, Flaszak O. 4. Po dwóch meczach Lider był prawie pewien awansu, tylko kataklizm ? czyli porażka 60-cioma punktami ? eliminowała Liderki. W ostatnim meczu to gospodynie z MOSiR Bochnia musiały pokonać nasz zespół, chociaż jednym punktem żeby awansować. Bochnianki walczyły jak lwice od początku meczu. Fantastycznie trafiały za 3 punkty 66% do przerwy i prowadziły 31:28 po 20 minutach. Trener Anna Talarczyk w przerwie zmotywowała swoje zawodniczki i w trzeciej kwarcie odrobiły straty z nawiązką. Liderki wygrały tą odsłonę 25:11 i do końca spotkania powiększały przewagę. Ostatecznie zwyciężyły 77:61, a największy wkład w sukces miały: Magda Wojdalska z double-double 19 pkt i 11 asyst, Iwona Płóciennik z double-double 12 pkt i 10 zbiórek, Agata Siwińska 19 pkt, Magdalena Dedio 17 pkt i Martyna Kotula 8 pkt. Liderki odniosły trzy pewne zwycięstwa i potwierdziły swoje aspiracje do awansu do pierwszej ligi. Magdalena Wojdalska bezapelacyjnie została wybrana MVP turnieju, a kapitan Lidera Magdalena Dedio została wybrana do najlepszej piątki turnieju. Trener Anna Talarczyk mogła byś zadowolona z postawy swojego zespołu, szczególnie z realizacji założeń przedmeczowych. Z drugiego półfinału w Zgorzelcu awans wywalczyły MUKS Widzew Łódź oraz Citronex UKS Basket Zgorzelec.

2019-03-31