Zwycięstwo seniorek i młodziczek starszych Lidera

Tylko 2 mecze w miniony weekend rozegrały koszykarki UKS Lider Swarzędz, ale z obu wyszły zwycięstwo. W niedzielny poranek młodziczki starsze podejmowały w inauguracyjnym spotkaniu ligi U14K zespół UKS Kormoran Sieraków. Liderki 2006 podopieczne trener Magdaleny Dedio mimo absencji kilku podstawowych zawodniczek wysoko pokonały rywalki 93:23. Fantastyczny mecz rozegrała Karolina Maj, która rzuciła aż 40 punktów. Poza ni± dorobkiem punktowym podzieliły się: Ola Kubiak 22, Julia Zawieja 7, Antosia Maj 6, Martyna Łuczak 4, Marta Gibki 4, Gabrysia Flaszak 4, Natalia Polak 4, Marta Przespolewska 2, Ania Rzepka. Wieczorem seniorki Lidera podejmowały zespół AZSu Włocławek. Z tym zespołem nie swarzędzanki nie grały jeszcze nigdy i był to rywal zupełnie nieznany. Trener Anna Talarczyk desygnowała do gry następuj±c± pi±tkę: Dedio, Kotula, Flaszak W., Żukowska, Plackowska. Niestety już na starcie meczu kontuzji mię¶nia doznała Martyna Kotula i do gry pozostawała kapitan Magdalena Dedio i same juniorki. Po pierwszej kwarcie Liderki prowadziły 20:8 i sukcesywnie powiększały przewagę. Po pierwszej kwarcie Liderki prowadziły 20:8 i sukcesywnie powiększały przewagę. Do przerwy prowadziły 46:24 i wszystko zapowiadało wysokie zwycięstwo Liderek. W drugiej połowie trener Anna Talarczyk mocno rotowała składem i mecz się wyrównał, ale cały czas utrzymywała się około 20 punktowa przewaga swarzędzanek. Ostatecznie Lider zwyciężył 65:39, a punkty w tym meczu zdobywały: Ola Żukowska 23, Wiktoria Plackowska 9, Oliwia Flaszak 9, Magdalena Dedio 7, Wiktoria Flaszak 7, Ola Duda 6, Martyna Urbaniak 2, Dominika Rubach 2, Marta Kasołka, Agata Krzywińska oraz Zosia Fornalik. W najbliższ± niedzielę seniorki udadz± się na Bydgoszczy na mecz z tamtejszym MUKSem.

2019-10-13