Zwycięstwo Liderek na turnieju w Zgorzelcu

W miniony weekend koszykarki UKS Lider Swarzędz wzięły udział w XXIX Memoriale im. Mieczysława Krajewskiego rozgrywanym w Zgorzelcu. Dla swarzędzanek był to pierwszy sprawdzian przed startem nowego pierwszoligowego sezonu. Turniej miał zweryfikować 4 tygodnie ciężkich treningów i pokazać na jakim etapie przygotowań jest nasz zespół. W sobotę Liderki odniosły dwa zwycięstwa. Najpierw pokonały zespół MKS MOS Wrocław 85:56, a w drugim meczu okazały się lepsze od gospodyń turnieju Citronexu UKS Basket Zgorzelec 73:54. Koncertowa była szczególnie trzecia kwarta tego meczu, wygrana 34:16 i to w niej było widać momenty naprawdę dobrej gry podopiecznych trenerów Anny Talarczyk i Tomasza Eicherta. Liderki grały szybko, pomysłowo, dobrze dziel±c się piłk±. W niedzielę z samego rana Lider okazał się lepszych od Ostrovii Ostrów Wlkp. 84:42. W ostatnim meczu zmierzyli¶my się z Maximusem K±ty Wrocławskie, które również będ± beniaminkiem w 1 Lidze Kobiet. Po zaciętym spotkaniu ulegli¶my 58:67, do czego mogło przyczynić się również zmęczenie. Z bilansem 3-1 Liderki zostały zwyciężczyniami turnieju, o czym zadecydowała mała tabela. Marta Urbaniak została wybrana do najlepszej pi±tki turnieju. Trener Talarczyk podsumowuj±c turniej była zadowolona z postawy swojego zespołu. Widać, że zespół uczy się dopiero nowego systemu gry, ale sam turniej był bardzo cennym materiałem szkoleniowym i pokazuje kierunek pracy na treningach. Lider grał w składzie: Marta Urbaniak, Agata Siwińska, Martyna Kotula, Kinga Potraca, Zuzanna Urban, Wiktoria Flaszak, Oliwia Flaszak, Martyna Urbaniak, Wiktoria Plackowska, Ola Żukowska, Anna Majchrzak oraz Dominika Rubach. Za tydzień Liderki udaj± się do Płocka na silnie obsadzony turniej pierwszoligowy.

2020-09-13