Porażka Liderek w 2LK

Koszykarki UKS Lider Swarzędz w niedzielę doznały pierwszej ligowej porażki w rozgrywkach 2 Ligi Kobiet. Na, niestety pustej hali, gościły zespół Ostrovii Ostrów Wlkp, który jest faworytem w tym sezonie. Trener Anna Talarczyk korzystała w tym meczu tylko z naszej młodzieży, która spisywała się bardzo dzielnie, ale nie mogła sobie poradzić z 33-letnią Katarzyną Motyl. Zawodniczka z bogatą ekstraklasową przeszłością była nie do zatrzymania. Rzuciła aż 31 punktów, w tym 5 razy za trzy punkty. Liderki zaczęły w składzie: Wiktoria Flaszak, Kinga Potraca, Ola Żukowska, Wiktoria Plackowska oraz Martyna Urbaniak. Po pierwszej kwarcie niespodzianka wisiała w powietrzu. Swarzędzanki grały szybko i pomysłowo i prowadziły 21:10. Niestety już w drugiej kwarcie ostrowianki odrobiły straty. W drugiej połowie Liderki ciągle goniły, ale niestety zabrakło doświadczenia i ostatecznie uległy 61:71. Punkty zdobywały: Hantys 11, Flaszak O. 10, Plackowska 10, Flaszak W. 7, Żukowska 7, Potraca 6, Urbaniak 6, Urban 2, Majchrzak 2, Maj, Rubach, Krzywińska.