IV Kolejka rozgrywek

Bardzo dobre spotkania rozegrały koszykarskie zespoły młodzieżowe UKS Lider Swarzędz. Obydwa zespoły podejmowały drużyny MKS MOS Konin.

Dziewczynki rocznika 1998/99 w sobotę rywalizowały w lidze Młodziczek Starszych i uległy nieznacznie po fantastycznej walce 57:66. Trzeba nadmienić, że w zeszłym sezonie Koninianki pokonały nasz zespół różnic± 94 punktów, co pokazuje jak duży postęp zrobiły nasze zawodniczki. Na meczu pojawili się koszykarze, którzy fantastycznie dopingowali swoje koleżanki, które uskrzydlone dopingiem ambitnie walczyły o każd± piłkę i punkt. Niestety zespół przetrzebiony kontuzjami walczył tylko w ósemkę i w końcówce zabrakło sił. Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Patrycja Dankowska 20, Ola Kucharska 17, Kaja Drobnik 8, Ania Szwanka 7, Karolina Idziak 4, Weronika Wilkanowska 1, Nicole Przybył i Zuza Kaczmarek 0.

W niedzielę chłopcy rocznika 1997/98 rozgrywali swój mecz w ramach ligi Kadetów B. Przeciwnikiem również był zespół MKS MOS Konin, który w zeszłym sezonie dwukrotnie nas pokonał ponad pięćdziesięcioma punktami. Zespół przyst±pił do tego meczu osłabiony brakiem najlepszego strzelca Arka Nawrota, który nie grał z powodów zdrowotnych i było to bardzo duże osłabienie. Chłopcy jednak przyst±pili do tego meczu ogromnie zmotywowani i od pocz±tku nastawienie na walkę. Cały mecz był bardzo zacięty, a wyniku oscylował wokół remisu. Do przerwy pachniało niespodziankę, gdyż wygrywali¶my 43:39. Niestety na przełomie trzeciej i czwartek kwarty Konin odskoczył na 9 punktów i zapowiadało się, że mecz zakończy się nasz± porażk±. Chłopcy jednak nie poddali się i konsekwentnie graj±c udało im się wyj¶ć na prowadzenie, którego nie oddali do końca. Ogromna niespodzianka stała się faktem, UKS Lider zwyciężył 100:94. Jest to drugi mecz z rzędu, w którym zdobywamy 100 punktów, niestety tym razem mocno szwankowała obrona. Punkty dla Lidera w tym meczu zdobywali: Krzysiu Andrzejewski 28, Mateusz Madanowski 27, Szymon Kaczmarek 23, Dawid Michałek 14, Łukasz B±czyk 6, Marcin Stanisławski 2, Tomek Jeziorski, Krzysiu Milaimi, Mikołaj Mierzejewski i Michał Maik 0.

W pi±tkowy wieczór juniorzy rocznika 1991/92/93 debiutowali w rozgrywkach poznańskiego Ligi Amatorskiej Koszykówki. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna Lobos Lokos, która pewnie zwyciężyła 104:36. Punkty dla naszego zespołu zdobywali: Hylla 7, Idziak 7, ¦ledĽ Mar.5, Koprowski S.4, Stępniak 4, Juszczak 3, Doliński 2, Kluba 2, Koprowski P.2, Ja¶kowiak 0, Kasperski 0, ¦ledĽ Mac.0

Aktulane tabele i wyniki ligowe

2011-11-06