IV Kolejka rozgrywek

Bardzo dobre spotkania rozegrały koszykarskie zespoły młodzieżowe UKS Lider Swarzędz. Obydwa zespoły podejmowały drużyny MKS MOS Konin.

Dziewczynki rocznika 1998/99 w sobotę rywalizowały w lidze Młodziczek Starszych i uległy nieznacznie po fantastycznej walce 57:66. Trzeba nadmienić, że w zeszłym sezonie Koninianki pokonały nasz zespół różnicą 94 punktów, co pokazuje jak duży postęp zrobiły nasze zawodniczki. Na meczu pojawili się koszykarze, którzy fantastycznie dopingowali swoje koleżanki, które uskrzydlone dopingiem ambitnie walczyły o każdą piłkę i punkt. Niestety zespół przetrzebiony kontuzjami walczył tylko w ósemkę i w końcówce zabrakło sił. Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Patrycja Dankowska 20, Ola Kucharska 17, Kaja Drobnik 8, Ania Szwanka 7, Karolina Idziak 4, Weronika Wilkanowska 1, Nicole Przybył i Zuza Kaczmarek 0.

W niedzielę chłopcy rocznika 1997/98 rozgrywali swój mecz w ramach ligi Kadetów B. Przeciwnikiem również był zespół MKS MOS Konin, który w zeszłym sezonie dwukrotnie nas pokonał ponad pięćdziesięcioma punktami. Zespół przystąpił do tego meczu osłabiony brakiem najlepszego strzelca Arka Nawrota, który nie grał z powodów zdrowotnych i było to bardzo duże osłabienie. Chłopcy jednak przystąpili do tego meczu ogromnie zmotywowani i od początku nastawienie na walkę. Cały mecz był bardzo zacięty, a wyniku oscylował wokół remisu. Do przerwy pachniało niespodziankę, gdyż wygrywaliśmy 43:39. Niestety na przełomie trzeciej i czwartek kwarty Konin odskoczył na 9 punktów i zapowiadało się, że mecz zakończy się naszą porażką. Chłopcy jednak nie poddali się i konsekwentnie grając udało im się wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca. Ogromna niespodzianka stała się faktem, UKS Lider zwyciężył 100:94. Jest to drugi mecz z rzędu, w którym zdobywamy 100 punktów, niestety tym razem mocno szwankowała obrona. Punkty dla Lidera w tym meczu zdobywali: Krzysiu Andrzejewski 28, Mateusz Madanowski 27, Szymon Kaczmarek 23, Dawid Michałek 14, Łukasz Bączyk 6, Marcin Stanisławski 2, Tomek Jeziorski, Krzysiu Milaimi, Mikołaj Mierzejewski i Michał Maik 0.

W piątkowy wieczór juniorzy rocznika 1991/92/93 debiutowali w rozgrywkach poznańskiego Ligi Amatorskiej Koszykówki. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna Lobos Lokos, która pewnie zwyciężyła 104:36. Punkty dla naszego zespołu zdobywali: Hylla 7, Idziak 7, Śledź Mar.5, Koprowski S.4, Stępniak 4, Juszczak 3, Doliński 2, Kluba 2, Koprowski P.2, Jaśkowiak 0, Kasperski 0, Śledź Mac.0

Aktulane tabele i wyniki ligowe

2011-11-06